Technische Commissie De toepassing van de nieuwe projectie- en ge luidssystemen heeft zich in 1956 in een rustig tempo voortgezet. Het aantal bioscopen, inge richt voor de projectie van cinemascopefilms met optisch geluid, nam toe van 170 tot 252. De toepassing van films met magnetisch geluid bleef beperkt tot 40 zaken, tegen een aantal van 35 in 1955. Ook de overige outillage der bioscopen is in het verslagjaar aanzienlijk verbeterd, waar mede een ontwikkeling, die reeds enige jaren aan de gang is, werd voortgezet. Om een inzicht te geven in de omvang dezer verbeteringen kunnen wij een splitsing van drie categorieën gebruiken en wel: categorie A: kleine verbeteringen, waaronder wij verstaan het vernieuwen van de projec tie-installatie, verbetering van de zitplaatsen, verbeteringen van ondergeschikte aard aan de overige inventaris van zalen, foyers of halls, of verbeteringen in de veiligheids maatregelen. categorie Bgrote verbeteringen, waaronder wij verstaan vernieuwing of zeer aanzienlijke verbetering van de projectie-apparatuur, gepaard gaande met verbeteringen van de zaaloutillage zoals vernieuwing van stoelen, gedeeltelijke verfraaiing of vernieuwing van de overige inventaris, al of niet met inbegrip van verbeteringen op het gebied van de veiligheid. categorie C: zeer grote verbeteringen, waar onder wij verstaan een totale restauratie van de bioscoop, al of niet met inbegrip van de technische outillage. In de jaren 1954, 1955 en 1956 hebben wij genoteerd 39 A-gevallen, 53 B-gevallen en 76 C-gevallen. Bij de categorie C zijn inbegrepen 14 gevallen, waarbij een geheel nieuwe bio scoop tot stand kwam. Bij dit alles zijn niet meegeteld de kleine verbeteringen, die onder normaal onderhoud gerangschikt moeten wor den. Alleen in 1956 telden wij op het gebied van de verbeteringen 21 A-gevallen, 26 B- gevallen en 34 C-gevallen. Bij het merendeel van deze verbeteringen heeft de Technische Commissie goede diensten kunnen bewijzen. De zorg voor de veiligheid der bezoekers heeft in het afgelopen jaar, evenals daarvoor, in sterke mate de aandacht van de Technische Commissie gehad. Op veiligheidsgebied is veel verbeterd, waarbij ook aan verbetering der noodverlichting, waar nodig, veel moeite en kosten zijn besteed. In het verslagjaar is de Technische Commissie voortgegaan met het uitbrengen van adviezen bij de stichting van nieuwe bioscopen, al was het aantal van deze adviezen wegens vermin dering van de bouwmogelijkheden kleiner dan in 1955. In 1956 zijn 471 technische controles ingesteld tegen 395 in 1955. Hiervan waren er 40 (28) zogenaamde inventarisatiecontröles, ten doel hebbende de hoofdzaken van de cabine-uitrus ting en de inrichting van de bioscoop in de vorm van een rapport vast te leggen. Voorts zijn er in het verslagjaar 319 (233) hercon- tröles gehouden, 36 (43) controles op het ge bied van filmbeschadiging of ter beoordeling van beeld- of geluidskwaliteit en dan nog 76 (91) controles van bijzondere aard. De Technische Commissie heeft het Hoofd bestuur geadviseerd de artikelen, die over tech nische aangelegenheden in het Bondsorgaan worden gepubliceerd, te laten overdrukken en als losse bijlagen in duplo bij elk nummer van liet orgaan te voegen ter uitreiking aan het cabinepersoneel. Op deze wijze zal het cabine personeel meer dan tot dusver profijt kunnen trekken van de belangrijke technische infor maties, die in het Bondsorgaan worden gepu bliceerd. 19

Jaarverslagen | 1956 | | pagina 20