Er kwamen geen geschillen voor, die van prin cipiële betekenis zijn, zodat er geen aanleiding bestaat aan de behandelde zaken op deze plaats een nadere beschouwing te wijden. De desbetreffende vonnissen zijn alle gepu bliceerd in liet orgaan „Film". Rafid van Sieroep De benoeming van arbiters vond op 17 Mei door het Hoofdbestuur plaats. De samenstel ling van de Raad van Beroep bleef daarna op één uitzondering na dezelfde als in het voor afgaande jaar. Er was één vacature ontstaan, doordat de heer Joh. Miedema, die zich in verband met het aanvaarden van het Bonds voorzitterschap uit zijn talrijke andere func ties had teruggetrokken, ook zijn functie van arbiter ter beschikking had gesteld. De Raad verloor in hem een bekwaam en ervaren arbi ter. Door de wijze, waarop de heer Miedema zijn functie heeft vervuld, heeft hij het film en bioscoopbedrijf belangrijke diensten bewe zen. In de vacature werd voorzien door de benoeming van de heer A. F. Wolff. Ten overstaan van het Hoofdbestuur vond op 12 Juni de loting plaats, waarbij de Kamers van de Raad van Beroep voor 1956 als volgt werden samengesteld: R. Uges Jr., lid-VoorzitterD. J. van Leen, lid- plaatsvervangend Voorzitter. Eerste Kamer: C. H. de Lange, B. W. G. van Royen, H. S. Boekman en B. J. Schimmel. Tweede Kamer: M. Desmet, A. F. Wolff, J. L. Paerl en E. J. Verschueren. Secretaris was wederom de lieer J. G. J. Bos man. In 1956 werden geen hoger beroepen bij de Raad aanhangig gemaakt. Gemengde arbitrage In de samenstelling van de Gemengde Com missie van Geschillen kwam in dit verslagjaar een verandering, doordat in de plaats van de heer A. F. Wolff te Utrecht als plaatsvervan gend lid benoemd werd de heer J. v. d. Horst te Amsterdam. De overige leden en plaatsver vangende leden der Commissie werden allen herbenoemd, zodat de volledige Commissie bestaat uit: J. Smit te Amsterdam, Voorzitter; J. C. A. Meischke te Amsterdam, plaatsver vangend Voorzitter; J. E. F. de Nijs te Breda en M. Samson te Rotterdam, leden; L. J. M. Demmenie te Delft en J. v. d. Horst, plaats vervangende leden. Als Secretaris fungeert de heer H. W. Hagenberg. Daar er in het afgelopen verslagjaar geen ge schillen werden aanhangig gemaakt, behoefde de Commissie niet bijeen te komen. Gemengde Raad van Beroep De Gemengde Raad van Beroep was in het verslagjaar als volgt samengesteld: R. Uges Jr., Rijswijk, Voorzitter; D. J. van Leen, Dordrecht, plaatsvervangend Voorzitter P. J. Burbach, Amsterdam, C. H. de Lange, Alkmaar, B. W. G. van Royen, Amsterdam en L. M. van Swieten de Blom, 's-Gravenhage, leden; M. Desmet, Eindhoven, A. van Bloe- mendaal, Groningen, W. A. Grollenberg, Am sterdam en A. F. Wolff, Utrecht, plaatsvervan gende leden, en J. G. J. Bosman, Secretaris. Deze samenstelling was nagenoeg dezelfde als in 1955 met dien verstande, dat de heer A. F. Wolff benoemd werd in de plaats van de heer Joh. Miedema, plaatsvervangend lid. De heer Miedema had ook deze functie ter beschikking gesteld. In 1956 werden bij de Gemengde Raad van Beroep geen hoger beroepen ingediend. 23

Jaarverslagen | 1956 | | pagina 24