Vestiging van nieuwe zaken (Toepassing Gewijxigd Algemeen Bedrijfsreglement) Hoezeer de huidige bouwstop remmend werkt op het aantal aanvragen dat voor behande ling door de Commissie Nieuwe Zaken in aanmerking komt, bleek in het afgelopen jaar wel overduidelijk. In totaal behandelde de Commissie namelijk niet meer dan 12 aanvra gen in vier zittingen tegen 33 in acht zittingen het jaar daarvoor. Drie zittingen werden onder leiding van Mr. G. M. Greup gehouden en één zitting werd voor het eerst gepresideerd door de nieuwe plaatsvervangende Voorzitter, Mr. A. D. van Assendelft de Coningh. Het secretariaat was ook dit jaar toevertrouwd aan de heer A. H. Pieterse van het Bonds bureau. Bij de aanvang van het verslagjaar was de Commissie verder samengesteld als volgt: J. van Bentum, C. J. Blad, J. A. L. Kemps en B. J. Schimmel, leden; L. van Dommelen en H. P. H. Juten, plaatsvervangende leden. Na de jaarlijkse benoeming van leden en plaatsvervangende leden door het Hoofdbe stuur was de samenstelling als volgt: C. J. Blad, L. van Dommelen, J. A. L. Kemps en B. J. Schimmel, leden; L. W. R. Meyer en L. van Praag, plaatsvervangende leden. De zitting hebbende Voorzitter en plaatsver vangende Voorzitter werden, zoals uit het vorengaande al blijkt, op voorstel van liet Hoofdbestuur door de Commissieleden herbe noemd. Werkzaamheden Commissie Nieuwe Zaken Van de twaalf behandelde aanvragen betroffen er acht de exploitatie van nieuwe bioscopen, twee de exploitatie van een nieuwe filmfa briek, één de exploitatie van een nieuw film verhuurkantoor en één de exploitatie van een nieuwe filmproductiezaak. De Commissie Nieuwe Zaken gaf toestemming voor het exploiteren van vier permanente bio scopen-A en wel in Enschede (Irene), Hooge- zand/Sappemeer, Ridderkerk en Zwolle. Een andere aanvraag was aan het einde van het verslagjaar nog in behandeling. De Commissie stelde, ten einde zich nader te oriënteren, een plaatselijk onderzoek in te Enschede en Heer len. Voorts gaf zij toestemming voor twee nieuwe filmfabrieken, waarvan één in feite de her vatting betekende van een door een voormalig lid geëxploiteerd bedrijf en de andere uitslui tend omvatte de bedrijfstak k, (het verrichten op het gebied der filmfabricatie van andere werkzaamheden dan die vallende onder a t.m. j). In enige gevallen werd op verzoek van aan vragers, die niet binnen de gestelde termijn met de exploitatie van de hun voorheen reeds toegestane nieuwe bioscopen konden beginnen, een verlenging van deze termijn gegeven. Geweigerd werden drie aanvragen en wel voor bioscopen in Enschede en Hilversum, alsmede een aanvrage voor een verhuurkantoor en één voor een filmproductiezaak. Tegen vier beslissingen, welke alle betrekking hadden op de vestiging van bioscopen, werd beroep aangetekend bij de Commissie Beroep Nieuwe Zaken. Commissie Beroep Nieuwe Zaken In de loop van het verslagjaar deden zich de volgende mutaties in deze Commissie voor: Wegens zijn verkiezing tot Bondsvoorzitter trad de heer Joh. Miedema uit Sneek uit de Commissie. In zijn plaats werd benoemd de heer A. F. Wolff uit Utrecht. De heer H. S. Boekman te Amsterdam, eerst plaatsvervan gend lid, werd lid in de plaats van de heer L. L. Lioni te Amsterdam, die was afgetreden. 24

Jaarverslagen | 1956 | | pagina 25