Het Hoofdbestuur achtte het niet denkbeeldig, dat de goodwill, die het in de Bond georgani seerde bedrijfsleven met zoveel zorg had ge kweekt, ten gevolge van de onderhavige metho den zou worden aangetast en het heeft zich met het oog hierop bij circulaire van 9 No vember 1956 tot de leden gewend met het dringende verzoek iedere vorm van publiciteit achterwege te laten, welke het aanzien van liet bedrijf en als uitvloeisel daarvan ook de zakelijke belangen der leden in het algemeen zou kunnen schaden. Filmstatistieh en opinie-onderxoeh Het uitgebreide opinie-onderzoek, hetwelk het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft inge- steld met betrekking tot de vrije-tijdsbesteding en in het kader waarvan ook aandacht wordt besteed aan film en bioscoop, is in de loop van 1956 afgesloten. De uitkomsten van de enquête zullen worden neergelegd in een publicatie aan welker totstandkoming ook het Bonds bureau zal meewerken. Wegens de omvang rijke arbeid welke hiermede gemoeid is, kon de publicatie niet meer in het verslagjaar ver schijnen. Het Bondsbureau verleende eveneens mede werking ter zake van de voorbereiding van een nieuwe uitgave van de „Statistiek van het Filmwezen", welker verschijning in 1957 kan worden tegemoet gezien. Lidmaatschappen In het afgelopen jaar liet het Hoofdbestuur 20 nieuwe ondernemers, respectievelijk onder nemingen toe tot het lidmaatschap van de Bond. Wegens verlies der vereisten of door overlijden vervielen 17 leden van het lidmaat schap. Het aantal op 1 Januari 1957 ingeschreven leden bedroeg 396. Gezamenlijk exploiteerden zij op die datum 626 zaken. Een overzicht van het aantal zaken, onder verdeeld in diverse categorieën, is opgenomen op pagina 26 van dit verslag. Diploma'» Uitgeschreven werden 718 Bondsdiploma's, 239 beursdiploma's, 56 bewijzen van donateur schap en 1340 bioscoopdiploma's voor oorlogs invaliden. Filmver sehering Evenals in vorige jaren beperkte de brand verzekering voor films in kluizen zich tot de films waarvan de première minder dan drie jaren geleden heeft plaats gevonden; daarnaast maakte nog een tweetal verhuurders gebruik van de mogelijkheid om voor eigen rekening copieën van oudere films te verzekeren. In de kluizen bevonden zich gemiddeld 11.273.000 meters op Bondskosten verzekerde films, hetgeen opnieuw een vermeerdering be tekende in vergelijking met het voorafgaande jaar (1955: gemiddeld 10.876.000 meters). De daling in de metrage der zwart/wit films zette zich weliswaar verder voort docli de stijging van het aantal meters kleurenfilm was weder om belangrijk groter: deze films maakten ge middeld circa 36% van het totaal uit (1955: gemiddeld 30%). In verband met het aflopen van het assurantie contract op 1 December 1956 hebben meer dere besprekingen plaats gevonden, teneinde gunstiger condities te bereiken zowel ten aan zien van de brandverzekering in kluizen als van de all risks-verzekering. Aangezien hier over echter niet tijdig overeenstemming kon worden bereikt, is de assurantie voorlopig op de oude voorwaarden verlengd. Lijst van Geen Bextvaar Het aantal aanvragen voor de Lijst van Geen Bezwaar bedroeg 1739. Hierin zijn ook begre pen de aanvragen voor televisie-uitzendingen, namelijk 266. Van al deze aanvragen werden er geweigerd 78. Op papier is het aantal aanvragen sterk ge stegen, namelijk van 927 tot 1739. In werke lijkheid is de toeneming veel minder, aange zien het grootste deel er van verklaard moet worden uit een verscherpte toepassing van het Bedrijfsreglement op de Lijst van Geen Be zwaar. Commissie voor Niet-Commerciële Reclame De Commissie heeft in het verslagjaar 16 aan vragen (vorig jaar 29) behandeld betreffende het gratis of tegen gereduceerde prijs vertonen van reclamefilms en -diapositieven van een aantal verenigingen en instellingen op non- commercieel gebied. Drie aanvragen moest de Commissie afwijzen, omdat zij betrekking had den op weliswaar sympathieke doeleinden, die 38

Jaarverslagen | 1956 | | pagina 39