staten en het geven van inlichtingen met be trekking tot in de administratie geconstateerde onregelmatigheden. Een ander lid werd de straf van waarschuwing opgelegd ter zake van het feit, dat het door het bedingen van een garantiesom met be trekking tot de opbrengst van een film het bepaalde in artikel 10 van het Aanvullings- reslement Bondsvoorwaarden had overtreden. Wegens herhaalde overtreding van het Con tributie- en het Bumabesluit werd een lid de straf van boete ten bedrage van 100,opge legd. Nochtans moest het Hoofdbestuur slechts enige maanden nadien constateren, dat het betrokken lid wederom in strijd had gehan deld met de genoemde besluiten. Voorts bleek dit lid artikel 3 van het Reglement Recette- Controle te hebben overtreden door het niet- opvolgen van de verstrekte administratieve aanwijzingen, alsmede artikel 8 van de Bonds voorwaarden wegens het doelbewust verstrek ken van te lage recette-verantwoordingen. Het Hoofdbestuur zag zich als gevolg van de ernst dezer overtredingen genoodzaakt het lid in kwestie de straf van boycot op te leggen. Enige leden die hetzij in strijd hadden gehan deld met het Contributie- en het Bumabesluit, hetzij met het Reglement Recette-Controle vol deden na daartoe door het Hoofdbestuur in de gelegenheid te zijn gesteld alsnog aan hun verplichtingen. Het College sprak te hunnen aanzien geen straf uit, maar volstond met het geven van een berisping. Contact met de Afdelingen en de leden In het voorafgaande is meermalen gewag ge maakt van het voortdurende contact hetwelk liet Hoofdbestuur in het verslagjaar met de Afdelingen heeft onderhouden. Herhaaldelijk werd overleg gepleegd omtrent de voorberei ding, herziening en toepassing van reglemen ten en besluiten en andere belangrijke proble men met de Afdelingsraad, het Bestuur der Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmpro ducenten en het Bestuur van de Bedrijfsafde ling Filmverhuurders. Ter zake van het verrichten van inschrijvingen in het Bedrijfsregister en de samenstelling van Bondscolleges alsook met betrekking tot kwes ties van andere aard dienden de Afdelingen het Hoofdbestuur van advies. Het College was op tal van Afdelingsvergaderingen vertegen woordigd. Deze vergaderingen werden meer dere malen bijgewoond door de Bondsdirec teur, teneinde de leden voorlichting te geven. Diverse aangelegenheden werden met de leden besproken en in enige gevallen waarbij zich tussen Bondsleden moeilijkheden voordeden is het Hoofdbestuur met goed gevolg bemidde lend opgetreden. Nationale Herdenkingsavond Het Hoofdbestuur adviseerde de leden in 1956 wederom hun theaters op de Nationale Her denkingsavond op 4 Mei te sluiten tijdens de plechtigheden welke in het algemeen van zes uur tot negen uur plaatsvonden ter herdenking van allen die in de oorlogsjaren voor de vrij heid van het Koninkrijk zijn gevallen, dan wel als Nederlander of als Nederlands onderdaan tengevolge van een tegen hen gerichte vijan delijke daad zijn omgekomen. De leden hebben dit advies opgevolgd en heb ben eveneens uitvoering gegeven aan het be roep van het Hoofdbestuur om gedurende de herdenkingsavond zowel tijdens als na de plechtigheden geen gevel verlichting te bezi gen. In gemeenten waar de herdenking op andere tijdstippen werd gehouden hebben de leden op gelijksoortige wijze gehandeld. Stichting „Bio-Vacantieoord" Het stemt tot grote verheugenis dat de collec tes van de Stichting „Bio-Vacantieoord" in 1956 tot bijzonder fraaie resultaten hebben geleid, zodat dank zij de offervaardigheid der bioscoopbezoekers en de krachtige medewer king van de leden-exploitanten en hun perso neel weer een belangrijke bijdrage is verleend aan de instandhouding en de uitbreiding van de charitatieve arbeid van de Stichting. In dit opzicht verdienen met name vermelding de vergevorderde plannen tot oprichting van een revalidatiecentrum voor jeugdige patiënten aan kinderverlamming. De Kerstcollecte gehouden van 23 December 1955 tot en met 5 Januari 1956 behaalde een opbrengst van 165.385,25, hetgeen ten op zichte van de Kerstcollecte 1954/1955 een ver meerdering betekende van 1.612,99. Een wel buitengewone toename, te weten met bijkans 50.000,valt te constateren met betrekking tot de Kerstcollecte die van 21 December 1956 tot en met 3 Januari 1957 is gehouden. De opbrengst van deze inzameling bedroeg name lijk 213.093,93. Ook de zomercollecte, welke 41

Jaarverslagen | 1956 | | pagina 42