in liet verslagjaar werd gehouden van 27 Juli tot en met 9 Augustus, leverde een opbrengst vermeerdering van ten naaste bij 50.000, op. De opbrengst van de zomercollecte steeg n.1. van 123.845,42 in 1955 tot 170.972,70. Het Hoofdbestuur beeft ook dit jaar het „Bio- Vacantieoord" een bijdrage verstrekt van 1.125,—. Het Stichtingsbestuur was aan het einde van het verslagjaar als volgt samengesteld: Joh. Miedema, Voorzitter; R. Uges Jr., Secre taris; W. K. G. van Royen, Penningmeester; J. G. J. Bosman, M. Gerschtanowitz, C. van Liere, M. J. W. Peters, W. G. Veldhuizen, J. Visser, J. Weening en C. van Willigen, leden. Het Nederlandsche Roode Kruis Der traditie getrouw heeft het Hoofdbestuur zich tot de leden gewend met het verzoek het Nederlandsche Roode Kruis te steunen in de pogingen zijn uiterst belangrijke taak ten dienste van de Nederlandse volksgezondheid met kracht voort te zetten door medewerkinc. te verlenen aan de collecte welke in het ver slagjaar van 26 October tot en met 1 Novem ber in de bioscopen is gehouden. Gedurende deze week vertoonden de leden een van de propagandafilmpjes van het Roode Kruis „Paraat" en „Helpt helpen". De collecte, welker opbrengst werd aangewend voor het scheppen van vaeantiegelegenheid voor jeugdige chronische invaliden, had een zeer succesvol verloop, hetgeen wel moge blij ken uit de omstandigheid dat een opbrengst werd behaald van 106.681,40, hetgeen een vermeerdering betekent ten opzichte van de inzameling in 1955 met omstreeks 16.600, Het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis heeft zijn grote voldoening over dit fraaie resultaat uitgesproken en heeft het Hoofdbestuur en de leden van de Bond ten zeerste dank gezegd voor de bijzonder gewaar deerde hulp, welke het heeft ondervonden. Het Koningin Wilhelmina Fonds Doordrongen van het besef dat het gehele Ne derlandse volk er ten zeerste belang bij heeft dat het Koningin Wilhelmina Fonds zijn werk zaamheden op het gebied van de kankerbe strijding op krachtige wijze kan voortzetten, heeft het Hoofdbestuur een beroep gedaan op de leden om het propagandafilmpje „Als in de periode van 24 Augustus tot en met 6 September 1956 gedurende één week in hun bioscopen te vertonen en behulpzaam te zijn bij het organiseren van een bioscoopcollecte ten behoeve van het fonds. De bijzondere medewerking welke de leden aan deze inzameling hebben verleend blijkt wel uit de omstandigheid, dat de opbrengst ten naaste bij 80.000,heeft bedragen, hetgeen bijna het dubbele is van het in 1955 behaalde resultaat. De Nederlandse Vereniging tot steun aan het „Koningin Wilhelmina Fonds" voor de Kan kerbestrijding heeft haar grote erkentelijkheid betuigd voor de verleende steun. Fonds voor Bijzondere Noden Ook in 1956 zijn er weer verschillende geval len geweest, waarin financiële bijstand moest worden verleend door de Stichting Louis Groen Fonds. Zoals bekend stelt deze Stich ting zich ten doel hulp te verlenen aan hen, die werkzaam zijn of zijn geweest in het Neder landse filmbedrijf en in grote nood verkeren. De vereiste discretie staat niet toe nader in te gaan op de gevallen, waarin hulp is verleend. De Stichting ondervond grote steun van het Hoofdbestuur en vele bedrijfsgenoten, onder andere in de vorm van het afstaan van de op brengst van enige bijzondere voorstellingen. Na bet overlijden van de heer M. P. M. Ver- min was het bestuur als volgt samengesteld: L. Groen, voorzitter; M. Desmet, H. W. Ha- genberg, H. Kroonenberg, Joh. Miedema en P. Ooms Jr., leden. Vertegenwoordigingen Het Hoofdbestuur was in het verslagjaar be halve in de reeds elders in dit verslag vermelde lichamen door de heer R. Uges Jr. vertegen woordigd in de Huishoudelijke Commissie van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring, door de heer M. A. V. Vermin in het Zuidelijk Nakeuringscomité, door de Bondsdirecteur in de Sectie Film van de Raad voor de Kunst, door de heren D. J. van Leen, W. K. G. van Royen en A. F. Wolff in de Raad van Beheer van de Stichting Nederlandse Filmstudio, door de heren J. G. J. Bosman, J. Nijland Jr., C. S. 42

Jaarverslagen | 1956 | | pagina 43