bureau van de Raad onder de leiding van de heer Roger Fournier, die benoemd werd tot algemeen secretaris. Verder kwamen aan de orde: de administratie van liet internationale titelregister, de uitgifte van een jaarboek der organisatie en het oprichten van een Bureau voor Internationale Documentatie te Rome ter voorbereiding van een betrouwbare interna tionale filmstatistiek. Op de in Mei te Hilversum gehouden derde internationale samenkomst van de organisa- ties, welke zich verenigd hebben in „Het Inter nationale Congres der Organisaties betrokken bij de Verspreiding van Geesteswerken" (Con gres des Organisations Internationales intéres- sées a la Diffusion des Oeuvres de 1'Esprit) was de Nederlandsche Bioscoop-Bond verte genwoordigd door Mr. W. C. van Heuven, de heer J. Weening, Vice-Voorzitter van het Hoofdbestuur, en de Directeur, de heer J. G. J. Bosman. Op de eerste congresdag bood de Bond de deelnemers een lunch in Hotel Gooiland aan, tijdens welke de heer Weening de gedelegeer den der organisaties namens het Hoofdbestuur welkom heette. De heer A. E. Delvoie, voor zitter van de C.I.D.E., beantwoordde dit wel komstwoord en zegde dank voor de gastvrije ontvangst. Als belangrijkste punten bevatte de agenda van dit congres een bespreking van het eer der genoemde voorontwerp ener internationale conventie inzake de „droits voisins" en de be handeling van de jaarstukken van de C.I.D.E., welke organisatie thans over een permanent inlichtingencentrum te Brussel beschikt. Door zijn lidmaatschap van de Internationale Unie van Bioscoopexploitanten en de Interna tionale Federatie van Verenigingen van Film producenten, welke internationale organisaties als adviserende instituten van de Unesco zijn erkend, was de Nederlandsche Bioscoop-Bond in het verslagjaar wederom op onderscheiden Internationale bijeenkomsten vertegenwoor digd. Een groep Duitse bioscoopexploitanten, film verhuurders en vertegenwoordigers van de Duitse filmvakpers bracht onder leiding van Dr. W. Wilde uit Düsseldorf op Maandag 7 Mei een bezoek aan de filmbeurs te Amster dam in Hotel Krasnapolsky, waar hun namens de Bond een lunch werd aangeboden. De Duit se gasten werden in de gelegenheid gesteld kennis te maken met de organisatie van het Nederlandse filmwezen, welke blijkens de ver slagen in de Duitse vakpers hun bewondering vermocht te verwekken. Het Vle van 22 Juni tot 3 Juli te Berlijn ge houden Internationale Filmfestival, werd dooi de heer Joh. Miedema in zijn functie van Voorzitter van de Nederlandsche Bioscoop- Bond bijgewoond. De heer Miedema was on der meer aanwezig op de tijdens dit festival gehouden jaarlijkse ledenvergadering van de Zentralverband der Deutschen Filmtheater, waar hij een uiteenzetting gaf over het orga nisatorische werk van de Bond. Een nauw contact werd ook gedurende het verslagjaar met de Motion Picture Association of America onderhouden. De heer M. Spiegel, die als gemachtigde voor deze organisatie op trad, voerde met het Hoofdbestuur informele besprekingen onder meer over de hier te lande geldende leveringscondities. De voortdurende contacten met buitenlandse bedrijfsorganisaties droegen niet weinig bij tot versteviging van de internationale betrekkin gen en daarmede tot een groeiend overleg inzake gemeenschappelijke vraagstukken en uitwisseling van ervaringen. 46

Jaarverslagen | 1956 | | pagina 47