Het Bondsbureau Met waardering moge ook dit jaar gewag wor den gemaakt van de ijver en nauwgezetheid, waarmede de staf van het Bondsbureau zich van haar taak heeft gekweten, een taak die van grote omvang was, gezien de centrale positie door de bedrijfsorganisatie ingenomen en de verplichtingen van uiteenlopende aard, welke daarmede gepaard gaan. Ondanks ernstige en langdurige ziekte van enige personeelsleden en uitbreiding van sociale maatregelen kon door een herverdeling van werkzaamheden het aantal personeelsleden beperkt blijven tot 35 (vorig jaar 37). De personeelsbezetting was in 1956 als volgt: directie en secretariaat 7, admi nistratie 10, financiële en technische controle 4, typekamer 5, telefoon, expeditie en archief 5, alsmede huishoudelijke dienst 4, dus in totaal 35 personen. Op 1 Juni vierde de heer H. W. Hagenberg zijn zilveren jubileum. Hij trad namelijk in dienst op 1 Juni 1931. Naast zijn werkzaamheden op het secretariaat vervult de heer Hagenberg functies in de secretariaten van de Bedrijfs afdeling Filmverhuurders, de Commissie van Geschillen, de Commissie Beroep Nieuwe Zaken, de Technische Commissie, de Sociale Commissie en de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten. Het spreekt vanzelf, dat dit jubileum voor al deze instanties aanleiding werd om de heer Hagenberg hartelijk hulde te brengen en zijn vele verdiensten op onderscheiden gebied te gedenken. Het Hoofdbestuur ontving hem tijdens een vergadering van zijn college, bij welke gelegenheid de Voorzitter hem toesprak en een passend cadeau overhandigde. In de kring van het personeel van het Bondsbureau heeft de Bondsdirecteur hem tijdens een fees telijke samenkomst eveneens hartelijk gehul digd en hem een waardevol geschenk over handigd. De omvang van de werkzaamheden spreekt uiteraard uit de gegevens, welke elders in dit verslag zijn opgenomen. Evenals vorige jaren konden vele leden terzake van moeilijkheden, die zich bij hun exploitatie voordeden, van advies worden gediend, inzonderheid wanneer het hun optreden tegen de te hoge vermake- liikheidsbelasting betrof. De Bondsdirecteur werd behalve door zijn werkzaamheden verbonden aan de leiding van het Bondsbureau veelvuldig in beslag genomen door zijn commissoriale arbeid en de voorbe reidingen, welke getroffen moesten worden om de Hoofdbestuursvergaderingen zo efficiënt mogelijk te doen verlopen. In opdracht van liet Hoofdbestuur voerde hij een aantal be sprekingen met Rijks- en Gemeentelijke in stanties betreffende kwesties van onderschei den aard, die elders in het verslag uitvoerig zijn uiteengezet. Hier volgt een overzicht van de hoeveelheid ingekomen en verzonden stukken, etc: Ontvangen brieven en telegrammen: 20.264 (vorig jaar 21.802); verzonden brieven en telegrammen: 7.343 (9.278); verzonden gestencilde circulaires: 38.639 (33.330); stencilstukken, zoals notulen, reglementen, be slissingen, vonnissen en rapporten: 499 (557) ontvangen, gecontroleerde en ingeboekte re- cettestaten: 56.000 (55.000); boekingen in verband met Bumaverplich- tingen (exclusief codeer- en rekenwerk: 150.000 (195.000); vergaderingen: 162 (194); bezoekers: 1.655 (1.767). 50

Jaarverslagen | 1956 | | pagina 51