Zij, die heengingen Zelden zullen in één jaar aan ons bedrijf zoveel vooraanstaande figuren op zakelijk en organisatorisch gebied zijn ontvallen als in het verslagjaar 1956 het geval was. Ook het aantal overledenen als zodanig is groot. Het film- en bioscoopbedrijf heeft in een betrekkelijk korte spanne tijds wel een zwaar offer moeten bren gen. Wij gedenken met eerbied de hierna vermelde bedrijfsgenoten, die van ons heengingen. Op 23 Januari: M. van Oorschot, exploitant van het Rex Theater te St. Oedenrode; op 25 Maart: M. P. M. Vermin, directeur van de N.V. Bioscooptheater Mabi te Maastricht, Voorzitter van de Nederlandsche Bioscoop- Bond, lid van het Bestuur der Stichting Bio- Vacantieoord en van tal van andere colleges en instellingen zowel in als buiten de Bond; op 29 Mei: D. Luykx, exploitant van het Luma Theater te St. Willebrord; op 3 JuliC. van 't Hoft, directeur van de N.V. Bioscoopexploitatie C. van 't Hoft te Rotter dam; op 5 October: C. van der Wilden, directeur van de N.V. Filmfabriek Polygoon te Haarlem en lid van de Commissie van Geschillen; op 5 Oktober: C. A. Bruin, oud-directeur van de N.V. Meteor Film te Amsterdam, die ver scheidene functies in Bondscolleges heeft be kleed; op 29 October: K. J. Kaptein, vennoot van de Firma Gebr. Kaptein te Middelharnis en Secretaris van het Bestuur der Afdeling Het Westen op 5 November: S. J. Kinsbergen, gedelegeerd commissaris der N.V. Teco te 's-Gravenhage, oud-lid van het Hoofdbestuur, ex-Voorzitter van de Afdeling 's-Gravenhage en oud-lid van het Bestuur der Stichting Bio-Vacantieoord; op 25 November: Mevrouw J. P. C. Nöggerath- Lucas, beherend vennote van de C.V. Adex te Amsterdam, voormalig bestuurslid der Afde ling Amsterdam; op 27 November: Jean Desmet, oud-lid van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en groot pio nier van het film- en bioscoopbedrijf; op 4 December: J. Kroneman, firmant van de Eibergse Bioscooponderneming Victoria te Eibergen; op 6 December: S. Zondervan, oud-directeur van de N.V. Verenigde Nederlandse Biosco pen te Leeuwarden, erelid van de Nederland sche Bioscoop-Bond, oud-lid van het Hoofd bestuur en tal van andere Bondscolleges; op 24 December: H. J. de Vries, firmant van de Erven A. H. de Vries te Groningen, Voor zitter van het Bestuur der Afdeling Het Noor den, lid van de Ledenraad, de Afdelingsraad en de Commissie van Geschillen. Dat zij rusten in vrede. 52

Jaarverslagen | 1956 | | pagina 53