Onze Afdeling betreurt het heengaan van de heer C. van der Wilden, in leven mededirecteur van de N.V. Filmfabriek Polygoon te Haarlem, die op 5 October in de nog jeugdige leeftijd van 49 jaar overleed. De heer Van der Wilden had grote belangstelling voor het werk van onze Afdeling. Van het begin af aan woonde hij de vergaderingen bij, die sedert de eerste contactbijeenkomst van de vertegenwoordigers van het filmfabricage- en filmproductiebedrijf in Mei 1947 vrij regelmatig werden gehouden. Hij was een van de eersten om er op te wijzen, dat de groeiende jonge Neder landse filmindustrie een meer vaste organisatievorm behoefde in het kader van de Nederlandsche Bioscoop- Bond. Sedert de oprichting van onze Afdeling in 1952 ontbrak hij zelden of nooit op de ledenvergaderingen. In de heer Van der Wilden heeft de Nederlandse film industrie een van zijn bekwaamste leiders en de Be drijfsafdeling een van zijn trouwste leden verloren. Hij zal in onze herinnering blijven voortleven als een goed collega, wiens scherpe blik en gezond oordeel algemeen op prijs werden gesteld, en als een trouwe vriend, wiens nagedachtenis door ons in hoge ere zal worden ge houden. Indien dit verslag, het vijfde dat door ondergetekende conform artikel 12 van het Afdelingsreglement wordt uitgebracht, de leden een indruk heeft gegeven van gestadige groei en toenemende organisatorische arbeid, dan mogen zij bedenken, dat, hoewel in bijna vijf jaar tijds niet onbevredigende resultaten konden worden bereikt, er nog veel te wensen overblijft. Alleen de gezamenlijke inspanning van Bestuur en leden zal kun nen leiden tot het oplossen van gemeenschappelijke vraagstukken en het bereiken van de doelen, welke de Afdelingsledenvergadering zich heeft gesteld. Lijst van de belangrijkste in 1956 doop de leden-filmproducenten van de Nederlandsche Bioscoop-Bond vervaardigde films Vertonings Producent Film duur Ytzen Brusse Filmproductie Luchtbrug Salawati (Jungle Airlift) 17 min. N.V. Carillon Films Canada fights cancer 11 min. Caribbean Carousel 28 min. (Werktitel: Caribbean Dreamflight) Generator 4 (Werktitel: The Alluminium Miracle) 30 min. Money Minters 11 min. Cefima Film 16 reclamefilms van waarvan 14 in kleuren 1—4 min. Documentaire voor een las-systeem 20 min. N.V. City Film Kijkje in onze nieuw ingerichte foyer 6 min. Deltafilm (Jaap S. Nieuwenhuis) Bijen houden met succes (Werktitel: De Nieuwe Weg) 45 min. Het Platteland en Wij 40 min. (WerktitelPlattelandsvrouwen) Jong geleerd, oud gedaan 25 min. Joop Geesink's Dollywood 49 reclamefilms van waarvan 40 in kleuren 1—4 min. 32 spots 30 sec. 1 min. waarvan 7 in kleuren Four letters from Holland 27 min. Gist en Spiritus 30 min. Phila Bergers 11 min. Prince Electron 12 min. Typebeperking 15 min. Bert Haanstra En de zee was niet meer 24 min. N.V. Haghefilm Van Idee tot Werkelijkheid 50 min. Charles Huguenot van der Linden De bloem der natie (Werktitel: Meneba) 59 min. N.V. Marten Toonder Film 4 reclamefilms van waarvan 3 in kleuren 1—2 min. 33 spots van 7—60 sec. Theodora's testament 20 min. 63

Jaarverslagen | 1956 | | pagina 63