Afdeling VGravenhage In het verenigingsjaar 1956 werden vier Bestuurs- en zes Ledenvergaderingen gehouden. Op de jaarvergadering werden de volgens rooster aftre dende Voorzitter, de heer R. Uges Jr., alsook de be stuursleden, de heren W. F. Dubbeldeman en J. J. H. H Tapke Lokenberg met algemene stemmen herkozen Tevens werd de heer S. Barnstijn met algemene stem men herkozen als afgevaardigde voor de Afdelingsraad Na deze verkiezingen was het Bestuur als volgt samen gesteld: R. Uges Jr., Voorzitter; C. J. Blad, Vice-Voorzitter J. J. H. H. Tapke Lokenberg, Secretaris; A. J. A. Huy ser, Penningmeester; W. F. Dubbeldeman, S. Barnstijn en J. J. L. Gielisse, leden. Voor de Afdelingsraad werden herkozen de heren R. Uges Jr., A. J. A. Huyser en S. Barnstijn. Laatstgenoem de werd tevens herkozen als vertegenwoordiger van de Afdeling in de Ledenraad. Het advertentiebesluit werd ook voor dit jaar wederom verlengd. Bij de candidaatstelling voor de vacature in het Hoofd bestuur werden de gestelde vier candidaten door onze Afdeling als volgt gerangschikt: 1. Mr. H. Wilton; 2. W. F. Dubbeldeman; Wolff. 3. M. J. W. Peters; 4. J. Ph. Onze Afdeling trad op voorstel van haar Voorzitter toe als lid van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. Op 22 September herdacht de heer Helmig Sr. het feit, dat hij 40 jaar geleden zijn loopbaan in het bioscoop bedrijf begon. Onze Afdeling werd er door het Hoofdbestuur over ingelicht, dat van de zeven in haar Bestuur zitting heb bende leden er vijf niet de statutaire bevoegdheid had den om als Bestuurslid zitting te hebben, zodat het Afdelingsbestuur op dat moment eigenlijk uit slechts twee leden bestond. Op 24 Augustus werd een Algemene Ledenvergadering gehouden, welke het Bestuur completeerde. Hoewel de verkiezing van nieuwe Bestuursleden reeds maanden eerder had moeten geschieden, verschoof men deze naar einde Augustus, teneinde de Directies van de Bestuurs leden, die niet de vereiste kwaliteit bezaten, alsnog in de gelegenheid te stellen die stappen te ondernemen, waardoor bedoelde leden wel aan de vereisten zouden voldoen. Als resultaat van de gehouden stemmingen werd het Afdelingsbestuur als volgt samengesteld: R. Uges Jr., Voorzitter (aftreden 1958)Mr. H. Wilton, Vice-Voorzitter (aftreden 1957); M. S. Schaap, Secre taris (aftreden 1957)J. J. L. Gielisse, Penningmeester (aftreden 1957)S. Barnstijn, lid (aftreden 1958)W. F. Dubbeldeman, lid (aftreden 1958) en D. Raphel, lid (aftreden 1958). 1955 7.160.705 8.081.343,— 6.576.746 De vergelijkende cijfers over het verslagjaar met die van het jaar 1955 zijn als volgt: 1956 Aantal bezoekers 7.436.879 Bruto recette ƒ8.631.540, Netto recette ƒ7.035.622, Betaalde bel. openb. verm. 1.595.918— 1.504.597- Gem. bel. openb. verm. 22,88% 22,68% De vooruitgang ten opzichte van 1955 is dus niet onbe langrijk en geeft de navolgende stijgingen: bezoekers 3,85% en bruto recette 6,88%. De gemiddelde toegangsprijs bedroeg in 1956 1,16 tegen 1,128 in 1955. Het betere resultaat zal wel aan het zeer ongunstige zomerseizoen moeten worden toe geschreven, waardoor zeer vele vacantiegangers hun ontspanning aan zee moesten vervangen door een be zoek aan bioscoop- en andere theaters. Helaas moet in dit jaarverslag het overlijden van een van onze leden worden gememoreerd. Op 5 November overleed namelijk in de gezegende leeftijd van 89 jaar de heer S. J. Kinsbergen, gedelegeerd commissaris van de N.V. TECO, welke N.V. het Passage theater exploi teert. Met de heer Kinsbergen, die van 1930 tot in 1940 ach tereenvolgens Penningmeester, waarnemend-Secretaris en Voorzitter van onze Afdeling was, is een geziene en populaire figuur heengegaan. De heer Kinsbergen was van 1935 tot 1936 Vice-Voorzitter van de Afdelingsraad toen hij tot lid van het Hoofdbestuur werd gekozen. Zijn verdiensten op maatschappelijk gebied kwamen tot uitdrukking door zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau en de hem door het Nederlandsche Rode Kruis verleend onderscheiding van het Kruis van Verdienste. De crematie vond in alle stilte plaats. Met voldoening kan worden vastgesteld, dat de betrek kingen met de Gemeentelijke autoriteiten gedurende het verslagjaar van de meest prettige aard waren. Wij vertrouwen, dat zulks ook in de toekomst het geval zal zijn. Op verzoek van het Hoofdbestuur heeft het Bestuur van onze Afdeling zich beraden over de mogelijkheid het Filmfestival in 1957 te 's-Gravenhage te doen plaats vinden. Het Bestuur was eenstemmig de mening toege daan, dat een dergelijk evenement een uitstekende pro paganda voor de cinematografie betekent en dat de verschillende Haagse bioscooptheaters daarvan zeer zeker profijt zullen trekken. Ons Bestuur hoopt van harte, dat dit Filmfestival een groot succes voor de organisatoren zal opleveren en geheel aan de verwach tingen, welke daaraan worden gesteld, zal beantwoor den. 's-Gravenhage, 8 Februari 1957. M. S. SCHAAP, Secretaris. 69

Jaarverslagen | 1956 | | pagina 69