Afdeling Het Oosten Met leedwezen geeft het Bestuur kennis van het over lijden op 4 December van de heer J. Kroneman, fir mant van de Eibergse Bioscooponderneming. Dat hij ruste in vrede! Het Bestuur bleef in 1956 ongewijzigd. Het bestaat uit de heren: C. M. Westland, Voorzitter; J. H. Kroon, Vice-Voorzit- ter; A. Jansen, Secretaris; K. W. Elverding, Penning meester en H. J. Snelders, lid. Hoewel het Bestuur een enkele maal onderlinge me ningsverschillen betreffende het plaatsen van affiches in eikaars rayon in der minne wist te schikken, kan men zeggen, dat wat onze Afdeling betreft het jaar een rustig verloop had. Dit betekent evenwel niet, dat het de leden van onze Afdeling aan initiatief heeft ont broken. Steeds is men in de weer het bioscoopbezoek door verbeteringen te stimuleren. Voorbeelden van modernisering ziet men bij de heer H. G. van der Hey- den in Terborg, de familie Snethlage-Boon te Apel doorn en mevrouw M. A. C. Lureman-de Winter te Tiel. Voorts verplaatste de firma Gebrs. Koper te Enschede haar exploitatie naar het Asta theater aldaar, terwijl de N.V. Astra Film Mij. een nieuw Saskia Theater in Arnhem bouwde. Enkele klachten bereikten het Bestuur betreffende televisie-uitzendingen van films. Door onvoldoende toezicht van de betrokken instanties, wordt vaak bij televisie-filmvertoningen in café's de Bioscoopwet (keu- ringskaarten, leeftijdsgrens, enz.) niet nagekomen. Het Afdelingsbestuur blijft de ontwikkeling hiervan aandachtig volgen. Tot slot van deze beschouwingen moet in dit verslag nog de aandacht gevestigd worden op vier steden van betekenis, namelijk Enschede, Almelo, Hengelo en Winterswijk, die, terwijl de meeste belangrijke plaatsen in ons land de vermakelijkheidsbelasting tot normale hoogte hebben teruggebracht, nog steeds een hoog per centage handhaven. In de hoop, dat ook deze gemeenten in het komende jaar tot een beter inzicht mogen komen, meen ik hier mede aan art. 12 van het Uniform Reglement voor de Provinciale en Plaatselijke Afdelingen te hebben vol daan. Deventer, 6 Maart 1957. A. JANSEN, Secretaris. 73

Jaarverslagen | 1956 | | pagina 73