Afdeling Het Westen Het afgelopen jaar is voor de meeste leden van onze Afdeling, gezien de weersomstandigheden van de afge lopen zomer, zeer bevredigend te noemen. Zwaar getroffen werd de Afdeling door het overlijden van haar Secretaris en vriend de heer K. J. Kaptein op 29 Octoher j.1. Gezien zijn capaciteiten en werklust alsmede zijn vriendschap, zullen wij hem slechts node missen. Het Bestuur is thans als volgt samengesteld: J. van Bentum, Voorzitter; A. J. Ch. Silvius, Vice-Voor- zitter; C. van Liere, Penningmeester en A. A. Moser, waarn. Secretaris. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer Kaptein, is nog niet voorzien. In Ridderkerk verrees een nieuw gebouwd theater dat onder grote belangstelling in December geopend werd. Het Thalia Theater te Sliedrecht werd geheel gemoder niseerd en heropend eveneens in December. Het Grand Theater te Goes vierde zijn 35-jarig en het Reunie Theater te Gouda zijn 25-jarig bestaan. De familie Van Bommel te Delft werd door een ramp getroffen toen hun theater Doelen Kino door een grote brand volkomen in de as werd gelegd. Hoewel de Voorzitter, de heer J. van Bentum, geduren de ruim een half jaar om gezondheidsredenen afwezig was, kwam onze Afdeling vijf maal in vergadering bijeen, terwijl het Bestuur geregeld contact met elkaar onderhield en meerdere leden met raad en daad terzijde stond. In nieuwe zaken werd tweemaal advies gegeven. In de Bestuursverkiezing tijdens de vergadering op 21 Februari behielden de heren Silvius en Kaptein hun functies, daar zij beiden herkozen werden. De heer J. van Bentum werd opnieuw benoemd tot lid van de Ledenraad; de heer C. van Liere werd herbe noemd tot lid van de Afdelingsraad. In de gehouden vergaderingen is er veel gediscussieerd over het gevaar van de televisie als toekomstige concur rent en over de films die aan de Nederlandse Televisie Stichting ter beschikking gesteld worden. Natuurlijk waren ook de ongeoorloofde smalfilmvoorstellingen herhaaldelijk het onderwerp van gesprek. Eveneens werd over het op te richten pensioenfonds vele malen van gedachten gewisseld. Dat het voor alle leden een gunstig en voorspoedig jaar mag worden, is de wens van het Bestuur van de Af deling Het Westen. A. A. MOSER, Waarn. Secretaris. Naaldwijk, 9 Februari 1957. 74

Jaarverslagen | 1956 | | pagina 74