15 het Flora Theater te Amsterdam werd ge houden door het Genootschap voor Reclame, werden als de beste reclamefilms van 1958 bekroond de filmpjes: „K3" van Marten Toonder Film, „De popenkraam" van Joop Geesink en „Tornado" van de N.V. Cefima. Het in Augustus te Venetië gehouden Hle Internationale Festival van Journaalfilms bracht voor het door de N.V. Haghefilm gedistribueerde Nederlandse filmjournaal „Spiegel van Nederland" een eervolle ver melding. De productie van opdracht-, reclame- en voorlichtingsfilms bleef zich in 1959 gunstig ontwikkelen. Er valt een groeiende voorkeur te constateren voor de toepassing van kleuren- materiaal, inzonderheid bij de zogenaamde vrije opdrachten. De journaalfilmproductie handhaafde de goede naam welke zij reeds jaren geniet en bewerkstelligde door haar uit wisseling met en de vervaardiging voor het buitenland van losse actualiteiten, dat het publiek in andere landen op de hoogte wordt gehouden van de belangrijke gebeurtenissen en de voor vreemdelingen interessante aspec ten van ons land. Op 28 April van het verslagjaar werd te Hilversum het centrale filmlaboratorium „Cinecentrum" officieel in gebruik gesteld, welk laboratorium tot stand gekomen is door samenwerking van een viertal filmfabrieken: Deze concentratie had de opheffing van enige reeds lang bestaande laboratoria tot gevolg, alsmede de verplaatsing van enkele in 's-Gra- venhage en Haarlem gevestigde filmproductie zaken naar Hilversum. Er werden in het verslagjaar in de Cinetone Studio's te Duivendrecht wederom opnamen gemaakt voor Nederlandse speelfilms, terwijl verder kinotechnische service werd verleend aan Nederlandse filmers. Het Hoofdbestuur was in de Raad van Beheer van de Stichting „Nederlandse Filmstudio", welke genoemde studio's exploiteert, vertegenwoordigd door de heren W. K. G. van Royen die het voor zitterschap van de Raad bekleedt D. J. van Leen en A. F. Wolff. Namens de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen had den zitting de heren Mr. P. K. van Ginniken en G. van der Wiel.

Jaarverslagen | 1959 | | pagina 16