Bondsarbitrage 23 In het vorige jaarverslag werd vastgesteld dat wegens vertrek van de toenmalige vice-voor- zitter de heer J. Weening naar het buitenland door het Hoofdbestuur Mr. H. Wilton was benoemd tot Vice-Voorzitter van de Commis sie van Geschillen. Helaas moet thans reeds worden vermeld, dat door het overlijden van Mr. H. Wilton, als gevolg van een tragisch ongeval, de functie van Vice-Voorzitter van de Commissie van Geschillen opnieuw vacant gekomen is. In deze vacature werd gedurende het verslagjaar niet voorzien. Overigens onder ging de Commissie gedurende het jaar 1959 geen wijzigingen. Tot voorzitter werd op 10 Maart door het Hoofdbestuur herbenoemd de heer C. van Willigen en tot leden de heren J. P. M. A. Smulders, Amsterdam; J. de Wilde, Amsterdam; K. F. J. Wijsmulier, Amsterdam, leden-filmverhuurdersJ. van der Horst, Am sterdam; J. Nijland Jr., Utrecht; H. Zonder van, Leeuwarden, leden-exploitanten. Het se cretariaat werd wederom waargenomen door de heer H. W. Hagenberg. Door loting werden op 21 April de kamers als volgt samengesteld: Eerste kamer J. de Wilde, H. Zondervan. Tweede kamerJ. Nijland Jr., K. F. J. Wijs- muller. Derde kamer J. van der Horst, J. P. M. A. Smulders. In het verslagjaar werden 8 zittingen gehou den, waarvan er 6 zijn gepresideerd door de heer C. van Willigen, 1 door de Vice-Voor zitter wijlen Mr. H. Wilton en 1 bij ontsten tenis van zowel de Voorzitter als de Vice-Voor zitter door de heer J. de Wilde, die daartoe, overeenkomstig het bepaalde in artikel 12 B van het Arbitrage Bondsreglement, door de beide overige leden van de desbetreffende kamer werd benoemd. Gedurende de verslagperiode zijn 22 (38) ge schillen aanhangig gemaakt; er werden 6 von nissen gewezen, waarvan er 1 betrekking had op een geschil dat dateerde uit 1958. De werkzaamheden van de Commissie kunnen in het volgende overzicht worden samengevat Aantal geschillen 195922 Geschillen uit 19584 26 Ingetrokken geschillen13 Minnelijke schikkingen2 Niet behandelde geschillen 5 20 Aantal geschillen waarin vonnis is gewezen 6 (1958 8) De 22 geschillen uit 1959 zijn als volgt aan hanging gemaakt: 10 (22) door leden-film verhuurders contra le den-exploitanten 4 (11) door leden-exploitanten contra leden filmverhuurders 5(4) door donateurs contra leden-exploi tanten 1 door een lid-exploitant contra een lid- exploitant; 1 door een lid-film verhuur der contra een lid-producent; 1 door een lid-producent contra een lid- producent. Van genoemde 22 geschillen waren er 14 (15) betalingsgeschillen. Slechts in 2 van deze ge schillen kwam het tot een uitspraak; van de overige 12 betalingsgeschillen werden er voor de openbare behandeling 9 ingetrokken. De resterende 3 betalingsgeschillen kwamen in 1959 niet meer in behandeling. Tenslotte werd

Jaarverslagen | 1959 | | pagina 24