Nieuwe Zaken 27 In het verslagjaar werden alle leden en plaats vervangende leden der Commissie herbe noemd, met dien verstande, dat de heer H. P. H. Juten te 's-Gravenhage die het bedrijf in Nederland verliet, moest worden vervangen. Het Hoofdbestuur benoemde in zijn plaats de heer K. F. J. Wijsmuller te Amsterdam. De samenstelling was als volgt: Mr. G. M. Greup, Amsterdam, Voorzitter; Mr. B. Bouman, Bloemendaal, Plaatsvervan gend Voorzitter; J. van Bentum Wassenaar, C. J. Blad, Amsterdam (leden-exploitanten) J. L. Paerl, Amsterdam, J. P. M. A. Smulders, Amsterdam (leden-filmverhuurders)M. J. W. Peters, Venlo; H. Zondervan, Leeuwarden (plaatsvervangende leden-exploitanten)H. P. H. Juten, 's-Gravenhage, K. F. J. Wijsmuller, Amsterdam, L. W. R. Meyer, Amsterdam (plaatsvervangende leden-film verhuurders) A. H. Pieterse, Secretaris. Zij behandelde 18 aanvragen tijdens acht zit tingen. Drie zittingen stonden onder leiding van Mr. G. M. Greup die zich daarna echter wegens een langdurige ziekte moest laten ver vangen door Mr. B. Bouman. Deze heeft tot het eind van het jaar dus vijf zittingen geleid. Werkzaamheden Commissie Nieuwe Zaken Van de 18 aanvragen betroffen er 13 de exploi tatie van nieuwe permanente bioscopen. Twee van deze aanvragen hadden betrekking op dezelfde zaak omdat daarop de eerste maal afwijzend was beschikt. Eén aanvraag kon niet worden afgewerkt, weshalve de beslissing in het nieuwe jaar moest worden genomen. Van de overige aanvragen hadden er drie betrek king op de productie, één op een filmfabriek en één op een filmverhuurkantoor. De Commissie gaf toestemming voor de exploi tatie van acht nieuwe permanente bioscopen-A en wel: nieuwbouw-Jogchem 's-Gravenhage, Camera 's-Gravenhage, Du Midi 's-Gravenhage, Cineac Groningen, Musica Katwijk a/Zee, Noorderlicht Tilburg, Scharphorn Winters wijk, Asta Wolvega (vervanging van een B- bioscoop door een nieuw te bouwen theater). Zij weigerde de gevraagde toestemming voor Tivoli Eindhoven, Bijou 's-Gravenhage als mede Rex Losser (verandering van B in A). Ook weigerde zij in eerste instantie de aan vraag Du Midi 's-Gravenhage. Verder verleende de Commissie toestemming aan de N.V. Anglo Dutch Group te Amstelveen voor de exploitatie van een filmproductiezaak voor twee bedrijfstakken, de N.V. Nederlandse Film Productie Maatschappij te Rotterdam, voor een productiezaak en de N.V. Haghefilm te 's-Gravenhage voor de toevoeging van de bedrijfstak journaals aan haar productiezaak. Aan de N.V. Nederlands Laboratorium voor Filmtechniek werd toestemming verleend voor de toevoeging van twee bedrijfstakken van een filmfabriek. De aanvraag van de N.V. R.K.O. Radio Films om toestemming tot het exploiteren van een filmverhuurkantoor werd geweigerd. Tegen negen beslissingen werd in het verslag jaar beroep aangetekend. Commissie Beroep Nieuwe Zaken In de samenstelling der Commissie Nieuwe Zaken kwam in het verslagjaar geen wijziging. Zij bestond uit: Mr. J. Milius, Den Dolder, Voorzitter; Mr. J. A. van Lanschot Hubrecht, Wassenaar, Vice-Voorzitter; Mr. A. Greebe, Voorburg, lid; H. S. Boekman, Amsterdam, lid-filmverhuurder; W. F. Dubbeldeman, Am sterdam, lid-exploitant, Mr. N. C. Beudeker, Amsterdam, Mr. M. Geerling, Amsterdam en Drs. E. H. Scherks, Utrecht, plaatsvervangende leden; C. S. Roem, 's-Gravenhage, plaatsver vangend lid-filmverhuurder; B. W. G. van

Jaarverslagen | 1959 | | pagina 28