31 Camera 's-Gravenhage, Asta Groenlo, Studio Leiden, Centrum Nijmegen, City Steenwijk, Luxor Tiel, Midi Tilburg, alsmede de biosco pen-B: Dorpshuis Alblasserdam, Sporthotel Nieuwkoop, Limburgia Siebengewald, 't Tref punt Zetten. Verscheidene leden-exploitanten hebben zich in het afgelopen jaar moeite en kosten ge troost om hun zaken te moderniseren; in sommige gevallen kon practisch van nieuw bouw worden gesproken. In totaal nam het aantal bioscopen toe met 15 waarvan 12 zaken als nieuwbouw van betekenis moeten worden beschouwd. Hiertegenover staat een verlies van zeven bioscopen, welke merendeels ver ouderd waren. Uit deze gang van zaken in het verslagjaar en vorige jaren blijkt, dat er een gestadige vernieuwing van het bioscoop park plaats vindt. Door het uitreiken van nieuwe bouwvergunningen door de overheid verminderde het aantal belangrijke objecten voor nieuw te bouwen bioscopen, dat niet kon worden uitgevoerd, in belangrijke mate. De opmerking in het vorig jaarverslag, dat de vestiging van bioscopen in de nieuwe woon wijken van enkele grote steden achterblijft bij de stadsontwikkeling is echter ook thans nog van kracht. Het aantal zaken Op 1 Januari 1960 bedroeg het aantal in exploitatie zijnde bioscopen in ons land 559 met een totaal van rond 263.100 zitplaatsen. Als gevolg van nieuwe vestigingen en verbou wingen nam de zitplaatsencapaciteit in het verslagjaar dus toe met rond 3.600. Het aantal filmproductiezaken nam met twee toe tot 33. Het aantal filmfabrieken daalde van 11 tot 10 als gevolg van het onderbrengen van de laboratoriumwerkzaamheden der N.V. Filmfabriek Polygoon bij de N.V. Cinecen- trum te Hilversum. Van de vier filmfabrikan ten die het Cinecentrum oprichtten bleef alleen de N.V. Filmfabriek Profilti nog inge- schreven als filmfabriek en wel uitsluitend voor de bedrijfstak j (het exploiteren van een studio voor het opnemen van films). Het aan tal filmverhuurkantoren (37) en reisbioscopen (17) veranderde niet. Evenals andere jaren moge voorts verwezen worden naar het in dit verslag opgenomen overzicht van de zaken op 1 Januari 1960 en voorafgaande jaren.

Jaarverslagen | 1959 | | pagina 32