Ledenraad 56 Op 6 Januari is een vergadering van de Leden raad gehouden, waarin besloten werd een nieuw Bedrijfsbesluit in zake de Uitvoering der Deviezenregeling vast te stellen, zulks ter verlenging van het besluit van dezelfde naam van een jaar tevoren. De kern van dit besluit wordt gevormd door de verplichting om ge durende minimum twaalf weken per jaar niet- Amerikaanse films te vertonen. Een ander belangrijk bestanddeel van dit besluit is de plicht om een film, waarvoor een redelijk bod per aangetekende briefkaar is gedaan te leve ren, indien zich nader bepaalde omstandig heden voordoen. In dezelfde vergadering besloot de Ledenraad het Bedrijfsbesluit ter zake van de Filmver toning, regelende het aantal hoofdfilms, dat per bioscoop per week kan worden vertoond, met een jaar te verlengen. Verder werden een tweetal hoger beroepzaken betreffende beslui ten van het Hoofdbestuur tot toepassing van artikel 15 der Statuten afgedaan. De tweede vergadering van de Ledenraad vond plaats op 17 November. Besloten werd het Bedrijfsbesluit ter zake van de Filmvertoning met een jaar te verlengen. Verder werd een wijziging van het Algemeen Bedrijfsreglement vastgesteld, beogende de aanvragen betreffen de de exploitatie van nieuwe bioscopen-B, welke tot dusver onder het Hoofdbestuur res sorteerden, voortaan te onderwerpen aan het oordeel van de Commissies Nieuwe Zaken. In dezelfde vergadering werd het Bedrijfsregle ment op de Geschenkbonnen goedgekeurd. Deze bonnen worden in alle bioscopen in Ne derland verkocht en door alle bioscopen als betaling voor toegangskaarten geaccepteerd, hetgeen in het internationale bioscoopbedrijf iets nieuws is. Voorts werd besloten het Bedrijfsbesluit ter zake van de Programmering met een looptijd van een jaar vast te stellen, zulks ter vervanging van het gelijkluidende Bedrijfsbesluit in zake de Uitvoering der De viezenregeling, hetwelk op 31 December expi reerde. Er werd ook een kleine wijziging gebracht in artikel 4 van het Reglement van de Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Film producenten, regelende de samenstelling van het bestuur van deze afdeling. Tenslotte behandelde de Ledenraad in zijn vergadering van 17 November een drietal hoger beroepzaken betreffende beslissingen van het Hoofdbestuur tot toepassing van arti kel 15 der Statuten.

Jaarverslagen | 1959 | | pagina 57