Het Bondsbureau 57 De personeelssterkte bleef in het verslagjaar onveranderd. In de samenstelling kwamen enige mutaties voor; ook moesten twee admi nistratieve krachten wegens een hun overko men ongeval tijdelijk worden vervangen. On danks deze moeilijkheden en de tendenz tot meer organisatorisch werk in verband met de bedrijfssituatie heeft het Bureau zijn taak zonder vertraging en naar behoren kunnen vervullen. Daarenboven eisten bijzondere activiteiten als de tweejaarlijkse filmweek, welker voorberei ding voor het grootste deel op het Bureau van de Bond geschiedt, een extra inspanning, omdat de werkzaamheden door de vaste be zetting van het Bureau verricht moeten wor den. Dat de Filmweek Arnhem slaagde, is mede aan de ijver en de toewijding van onze medewerkers te danken. Voorts vroeg het besluit van de Ledenraad tot invoering van een geschenkbon voor de bioscopen bijzondere aandacht. De uitvoering van het Besluit, waaronder mede begrepen de bevoorrading van de bioscopen, de boeking en de controle, moest op uiterst korte termijn gebeuren. De behandeling in hoog tempo van deze voor ons Bureau ongewone materie gaf bijna geen aanleiding tot klachten, hetgeen moge pleiten voor de paraatheid van ons ad ministratief orgaan. Voor het overige waren de werkzaamheden van ons Bureau zoals gebruikelijk van de meest uiteenlopende aard, zoals de voorberei ding en effectuering van de verschillende besluiten, de vervulling van het secretariaat van commissies, afdelingen en Bondsinstel lingen, de uitgave van het Bondsorgaan en de medewerking aan uiteenlopende publica ties, de administratieve en technische con trole, de Buma-afrekening, enz. In zeer vele gevallen wendden de leden zich tot de leiding van het Bureau om advies of nam deze deel aan noodzakelijk overleg. Tenslotte vroegen de vraagstukken ver band houdende met de belasting, de televisie ontwikkeling, de verwezenlijking van de E.E.G., het contact met autoriteiten en de internationale organisaties op filmgebied, waaromtrent gerapporteerd is in het verslag van de Hoofdbestuurswerkzaamheden, veel studie en beraad. Bij gelegenheid van de vijftigste verjaardag van Hare Majesteit de Koningin is de Bonds directeur benoemd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau, welke onderscheiding hem te zijnen huize door de burgemeester van Bloe- mendaal werd uitgereikt. De grote belang stelling, welke hem hierbij van de zijde van ons bedrijf en van uiteenlopende maatschap pelijke kringen gewerd, stemt tot voldoening. Hieronder volgen enige cijfers van verwerkte stukken, gehouden vergaderingen en ontvan gen bezoekers. Ontvangen brieven en telegrammen: 20.412 (vorig jaar 20.469); verzonden brieven: 7.422 (6.968); verzonden gestencilde brieven35.325 (39.756) stencilstukken, zoals notulen, reglementen, be slissingen, vonnissen en rapporten: 696 (617) ontvangen, gecontroleerde recettestatendb 64.000 (62.500); boekingen in verband met Bumaverplichtin- gen, inclusief codeer- en rekenwerk: 172.000 (165.000); vergaderingen: 191 (187); bezoekers: 1.875 (1.556). Werkzaamheden Recette-Controledienst In het verslagjaar zijn door de controleurs van de dienst 463 onderzoekingen verricht, waar van 439 in de recette-administraties der leden exploitanten en 24 in bioscoopzalen tijdens

Jaarverslagen | 1959 | | pagina 58