Afdeling Het Centrum Afdeling Het Noorden 79 Het afgelopen jaar is voor het bioscoopbedrijf zeer moeilijk geweest. De ontvangsten daalden aanmerke lijk, deels veroorzaakt door de abnormaal mooie zomer, maar ongetwijfeld ook door een andere bestedingswijze van het inkomen en van de vrije tijd door het publiek, waarin televisie een belangrijk aandeel heeft. Om een voortzetting van deze daling te doen stoppen en zo mogelijk tot een verhoogde belangstelling voor de film te komen, zal een uitgebreide propaganda ge organiseerd moeten worden. Aan de outillage en de service in onze theaters zal steeds aandacht besteed moeten worden, terwijl de programmering, zo veel als dit mogelijk is, zorgvuldig dient te geschieden. Als eerste onderdeel voor de algemene propaganda is in December begonnen met de verkoop van geschenk bonnen. Gezien de korte tijd, dat deze verkoop gaande is, kan over het succes hiervan nog geen oordeel gevormd worden. Vertrouwd wordt, dat alle leden zoveel mogelijk zullen medewerken om dit onderdeel van de propaganda te doen slagen. Anderzijds zullen de kosten, welke op ons bedrijf drukken, belangrijk verlaagd moeten worden. Krach tig en eensgezind zal men zich tegen de bijzonder hoge filmhuren, welke voor sommige films gevraagd worden, moeten verzetten. De strijd voor de verlaging van de vermakelijkheidsbelasting zal voortgezet die nen te worden. Het afgelopen jaar is deze belasting door enkele gemeenten in onze afdeling enigszins, maar helaas niet voldoende, verlaagd. Zaandam, die het bijzonder hoge percentage van 35 lang gehand haafd heeft, bracht deze terug tot 25% en een bijzon der tarief voor Nederlandse films en films, gekeurd volgens 2e lid van art. 1, 2e der bioscoopwet. Amersfoort stelde één tarief in voor alle soorten van amusement, hierdoor zijn toneel-muziek en filmvoor stellingen, alsmede voetbalwedstrijden gelijkgesteld. Deze gemeente heeft als eerste de discriminatie van het filmbedrijf ten opzichte van overige vormen van amusement hiermede opgeheven. Het gevolg hiervan was, dat de vermakelijkheidsbelasting voor het film bedrijf 21/£% lager en voor de overige amusements- vormen 2%% hoger werd. Voorts brachten Bever wijk, Baarn, Purmerend en Egmond aan Zee kleine wijzigingen in de betreffende verorderingen aan. Dit jaar werd het City-theater te Leersum modern en fraai gerestaureerd, terwijl in Purmerend een vrij wel geheel nieuw, naar de eisen des tijds ingericht Cinema Schinkel tot stand werd gebracht. Onze Voorziter, de heer A. F. Wolff mocht op 10 Mei zijn zestigste verjaardag vieren. Vele gelukwensen mocht hij op deze dag in ontvangst nemen. Het Bestuur was helaas genoodzaakt één lid de boete van 100.op te leggen. Het betreffende lid gaat in hoger beroep bij de ledenvergadering, hetgeen in het nieuwe jaar zal plaatsvinden. Onze Afdeling verloor drie leden, Mevr. H. Oenen- Bergers van het Centrum theater te Zaandijk, de heer J. Schenk, firmant van de firma Boon en Schenk te Schagen en de heer G. Fopma, exploitant van het Victoria-theater te Alkmaar. In de samenstelling van het Bestuur zijn geen wijzigin gen gekomen. Moge het jaar 1960 tot opgewektere klanken aanlei ding geven. J. VAN WILLIGEN, JR., Secretaris. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12 van het Uniform Reglement van de Provinciale en Plaat selijke Afdelingen van Exploitanten, heb ik de eer U aan te bieden het jaarverslag van de Afdeling over het jaar 1959. De Afdeling kwam in het geheel in Groningen in ver gaderingen vier keer bijeen. Het Bestuur kwam even eens vier keer bijeen. De wekelijkse bijeenkomsten in Frigge werden niet zo druk bezocht, zelfs iets minder goed dan voorgaan de jaren. Tijdens de weinige trade-shows, die werden gegeven, en bij de vergaderingen, zag men steeds de zelfde leden weer. In onze afdeling zijn er nog steeds enige leden, die nog nooit een vergadering hebben bezocht, althans niet na 1946. Op 9 juni had er een excursie plaats naar de N.V. Cinecentrum te Hilversum op uitnodiging van de N.V. Filmfabriek „Polygoon". Aan deze excursie na men 19 personen deel. Aan de directie van de N.V. Filmfabriek „Polygoon" betuigen wij nogmaals onze hartelijke dank, dat zij ons hoogst interessante objec ten heeft laten zien en horen en voor de wijze, waar op zij ons heeft ontvangen. In de samenstelling van het Bestuur kwam ook dit jaar geen verandering en bestond dus nog uit de volgende personen: H. Zondervan - Voorzitter, Mevr. F. F. de Vries-Evenhuis Vice-Voorzitter, G. Schepel - Secretaris, H. Bisschop - Penningmeester, J. S. The- dinga - Commissaris. In de Afdelingsraad kreeg naast de voorzitter en de Secretaris, mevrouw F. F. de Vries-Evenhuis zitting, daar de heer Bisschop te kennen had gegeven om gezondheidsredenen geen herbenoeming meer aan te nemen. In de Ledenraad werden we vertegenwoordigd door de Voorzitter. Een der leden van onze Afdeling werd vergast op een zaalcontröle door accountants van de Bond. Vooral in de kleine plaatsen zullen de bezoekers zich wel af vragen wat er gebeurd is, wanneer zij een dergelijke controle meemaken. De controles zijn radicaal tegen de goodwill gericht, die we tegenover ons publiek willen kweken omdat het publiek betrokken wordt in de controle. Ons lid heeft een ernstige klacht ge uit aan het adres van het Hoofdbestuur. Op de op

Jaarverslagen | 1959 | | pagina 78