Medewerking aan de examens Dispensatiebeleid Secretariaat Handboek 101 Er werd dit jaar door 16 examina toren, respectievelijk gecommitteerden, waaronder 6 brandweerdeskundigen, aan de examens medegewerkt. Zij hebben zich andermaal op deskundi ge wijze van hun moeilijke taak ge kweten en een woord van dank aan hun adres is hier dan ook zeker op zijn plaats. Hetzelfde geldt ten aanzien van de directies van de bioscopen Al- hambra en Calypso te Amsterdam, alsmede van het Bondsbureau, die hun cabines en een of meer nevenruimten welwillend ter beschikking stelden van de examencommissies ten behoeve van het afnemen der praktische examens. Het dispensatiebeleid gaf hetzelfde beeld als in 1961. Teneinde stagnaties in de bedrijven door het ontbreken van bevoegd technisch personeel zo veel mogelijk te voorkomen, werd de grootst mogelijke souplesse toegepast, met dien verstande, dat ook dit jaar steeds bepaalde eisen zijn gesteld ten einde het verlenen van dispensatie niet tot een pure formaliteit te degra deren. Er zijn in 1962 39 dispensaties ver leend tegen 32 in 1961. Hierbij ging het steeds ten hoogste om de functie van eerste operateur niet belast met de leiding, terwijl de looptijd van de dispensatie maximaal 1 jaar bedroeg. De meerderheid der dispensaties was ook in 1962 bedoeld voor de functie van 2e of 3e operateur. De gewoonte getrouw wordt in het ka der van dit verslag de omvang van het secretariaatswerk steeds met enig cijfermateriaal geïllustreerd. Zo be droeg het aantal ingekomen stukken in 1962 ongeveer 850 stuks, zijnde dus iets lager dan in 1961 toen dit aantal op ruim 1000 werd gesteld. Het aantal uitgaande brieven daalde van 588 tot 527, met dien verstande dat weder om ettelijke honderden brieven betrek king hebbende op lesgelden, examens, werkboekjes, algemene inlichtingen en dergelijke, in circulairevorm met per soonlijke adressering, werden verzon den. Het aantal normale circulaires be droeg 42 tegen 31 in 1961 en het aan tal gestencilde stukken 93 tegen 69 in 1961. Voorts is reeds vermeld dat gedurende het verslagjaar 87 voorlo pige werkboekjes zijn uitgereikt tegen 97 in het voorgaande jaar. Met inbegrip van het stencilwerk ten behoeve van de cursussen beliep het totale gebruik aan stencilpapier dit jaar circa 20.000 vel, tegen 12.000 vel in 1961. De vrij aanzienlijke stijging is toe te schrijven aan het feit, dat een groot deel van de nieuwe vragen en toelichtingen behorende bij de schrif telijke cursus gedurende het afgelopen jaar gereed is gemaakt. Gedurende het verslagjaar vond één vergadering plaats van de redactie commissie van het Handboek der Bioscooptechniek, waarbij de door de heer D. C. van Reijendam in concept geprepareerde aanvullende teksten be-

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 100