Vooruitzichten 102 treffende Xenonlampen en flitslampen (pulserende lichtbron) werden behan deld. Deze teksten waren voor het einde van het verslagjaar persklaar en zullen in het komende jaar worden verzonden aan degenen die zich op de aanvullingen van het Handboek heb ben geabonneerd. Voorts kan nog worden vermeld, dat hoewel het aantal afnemers van het complete Handboek met slechts onge veer een tiental is gestegen, binnenkort toch zal moeten worden overgegaan tot herdruk van een groot gedeelte van deel I, aangezien de desbetreffende voorraad door het gebruik via de cur sussen praktisch is uitgeput. Het is een hachelijke zaak om zich onder dit hoofd aan toekomstvoorspel lingen te wagen. Wij geven er derhal ve de voorkeur aan ons te beperken tot het constateren van het feit, dat de nog steeds voortdurende spanning op de arbeidsmarkt een duidelijk stempel heeft gedrukt op de gang van zaken bij ons opleidingsinstituut en het ziet er niet naar uit dat dit beeld in het komende jaar grondig zal veranderen. Dit neemt echter niet weg, dat uit de hierboven opgesomde gegevens ten aanzien van het aantal onbevoegde operateurs dat jaarlijks zijn intrede in het bedrijf doet, duidelijk blijkt, dat er nog een groot werkterrein voor de vak opleiding beschikbaar is. Zo lang echter de conjunctuur de vak- scholingsdrang in de weg staat, dat wil zeggen zo lang vooral de jongere werk nemers zich, in algemene zin gespro ken, weinig zorgen maken over de dag van morgen en zo lang de op pa pier bestaande opleidingsdwang niet of nauwelijks kan worden gehanteerd, blijft het Bestuur weinig anders over dan af te wachten hoe de situatie zich verder ontwikkelt. Intussen zal dan, evenals in het verleden, alles moeten worden gedaan om de vakopleiding te vervolmaken, zulks in het belang van het bioscoopbedrijf en het daarin werkzaam zijnde technische personeel. Amsterdam, november 1962 L. Claassen, Secretaris

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 101