Werkzaamheden Commissie Nieuwe Zaken Commissie Beroep Nieuwe Zaken De behandelde aanvragen hadden betrekking op 17 zaken, respectievelijk bedrijfs takken. De Commissie verleende toestemming voor het exploiteren van: drie nieuwe permanente bioscopen-A, namelijk nieuwbouw Leyweg 's-Gravenhage, De Lawei Drachten en Gooiland Hilversum, voor twee permanente bios copen-B, namelijk De Zon, Ommen en 't Sikkema Hüs te Zwaagwesteinde, als mede voor een reizende bioscoop te Oosterhout. Toestemming werd voorts ver leend voor de exploitatie van een filmverhuurkantoor (bedrijfstak b-losse actu aliteiten) aan de heer Joh. Blansjaar, Cascade Film te Santpoort, de bedrijfstak c van een filmproductiezaak (losse actualiteiten) aan de heer J. Blansjaar; een filmproductiezaak (e en f) aan de heer A. Brosens te Haarlem; een filmproductie zaak (a) aan de heer A. Heineken, Cineurope te Amsterdam; een filmproductie zaak (e) aan de Firma Mundofilm te Amsterdam en een filmfabriek (k) aan de heer L. van Gasteren, Spectrum Film te Amsterdam. Afgewezen werden een verzoek om toestemming, in mei 1960 ingediend door Bel- gian Exhibitors S. A., voor een permanente bioscoop-A: „Cinerama" te Rotter dam en een aanvrage van de heer E. F. Zanoli te Amsterdam voor een filmver huurkantoor (a). Voorts werden aangehouden voor het inwinnen van nadere gegevens, aanvragen voor twee permanente bioscopen-B en voor de bedrijfstak a van een filmproductie zaak. Op verzoek van de Cineac N. V. werd de aan haar verleende toestemming voor de exploitatie van een nieuwe permanente bioscoop te Eindhoven, waarvan de gestelde exploitatietermijn al enige jaren achtereen was verlengd, vervallen ver klaard. Voorts verlengde de Commissie een voorheen ten aanzien van de nieuw bouw „Musica" in de wijk Overschie te Rotterdam gestelde openingstermijn, welke door force majeure moest worden overschreden. De nieuwe zaak werd bin nen de verlengde termijn geopend. Tegen drie beslissingen werd beroep aangetekend en wel die betreffende De Lawei Drachten en die betreffende de filmverhuurkantoren bedrijfstak a en bedrijfs tak b. Mr J. Milius, sedert de instelling voorzitter der Commissie Beroep Nieuwe Zaken, achtte wegens zijn leeftijd de tijd gekomen om af te treden en stelde in de loop van het verslagjaar zijn functie ter beschikking van het Hoofdbestuur. Hij was een groot voorzitter, onder wiens bekwame en volstrekt objectieve leiding tal van be langrijke beslissingen zijn tot stand gekomen. Het Hoofdbestuur bood Mr Milius ter gelegenheid van zijn aftreden een diner aan, waarbij eveneens de Bondsdirecteur en de leden der commissie aanzaten. Bij deze gelegenheid is op hartelijke wijze afscheid genomen van de scheidende voorzitter, die daarbij op zijn bekende scherp- 29

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 29