Beslissingen Hoofdbestuur 31 zinnige en geestige manier getuigd heeft van zijn waardering voor het werk van de leden en de secretaris der Commissie Beroep Nieuwe Zaken en van zijn respect voor de Bond als bedrijfsorganisatie. Tot zijn opvolger werd benoemd Mr J. A. van Lanschot Hubrecht, tot dan toe vice-voorzitter. In laatstgenoemde functie werd benoemd Mr A. Greebe. Tot gewoon lid werd verder benoemd Drs E. H. Scherks, tot dusver plaatsvervangend lid. Tot gewone leden werden herbenoemd de heren H. S. Boekman en W. F. Dubbeldeman en tot plaatsvervangende leden de heren C. S. Roem, B. W. G. van Royen en Mr M. Geerling. De Commissie heeft in 1962 drie zittingen gehouden, één onder leiding van Mr Milius en twee onder die van Mr Van Lanschot Hubrecht. Er werden drie hoger beroepzaken behandeld. In alle drie gevallen werd de be slissing der Commissie Nieuwe Zaken bevestigd. Toestemming werd verleend aan de heer Joh. Blansjaar te Santpoort tot het gaan exploiteren van de bedrijfstak van een filmverhuurkantoor voor het verhuren van films van zogenaamde losse actualiteiten en aan de heer H. S. Kijlstra voor de exploitatie van een permanente bioscoop-A in gebouw De Lawei te Drachten. De in 1961 bestaande bezwaren bleken door een gewijzigd huurcontract te zijn ondervangen. Aan de heer E. F. Zanoli te Amsterdam werd toestemming geweigerd voor de exploitatie van de bedrijfstak a van een filmverhuurkantoor, aangezien de aanvrage niet voldeed aan de reglementaire normen. Afwijzend werd beschikt op een aanvrage tot verlenging van de voor de bouw van een nieuwe bioscoop (Jogchem's) te 's-Gravenhage gestelde termijn wegens het vervallen der bouwvergunning. Het Hoofdbestuur behandelde 21 aanvragen voor het overnemen en voortzetten van 24 bioscopen alsmede een filmverhuurkantoor. Het verleende voorts toestem ming tot het verplaatsen van de bioscopen Luxor Dongen en Texels Bioscoop Den Burg. Ingeschreven werden de nieuwe bioscopen-A: Grand Theater en Studio'62 te Rotterdam (beide op de plaats van het voormalige Capitol Theater), Musica te Rotterdam, City Theater te Den Burg (in de plaats van Texels Bioscoop), De Lawei te Drachten, alsmede de nieuwe bioscopen-B: De Zon te Ommen en Zaal Jansen te Lemelerveld, de reizende bioscoop F. J. Luxembourg te Oosterhout, het filmverhuurkantoor Eurofilm, de productiezaken: Cineurope, Studio Bob Kommer, Oscar Film, Pan Film, Mundofilm, A. Brosens Filmproductie, alsmede de filmfabrieken: Studio Bob Kommer en Spectrum Film. Wegens opheffing der exploitatie in het verslagjaar werden uitgeschreven twee permanente bioscopen-A: Edison-Amsterdam en Concertgebouw De Vereniging te Nijmegen, drie permanente bioscopen-B namelijk te Eist, Ossendrecht en Vel den, en wegens vervanging door nieuwbouw de permanente bioscoop-A: Capitol

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 31