Toekenning van eretekens Lijst van Geen Bezwaar 49 waardoor een geheel verwrongen beeld ontstond van het gemiddelde bioscoop- programma. Dit noopte het Hoofdbestuur er bij de leden per circulaire op aan te dringen zich te matigen in hun titelkeuze en de wijze van annonceren, temeer daar de gevolgde methode niet alleen de goede naam van ons bedrijf zou aantasten, maar bovendien op den duur averechts zou gaan werken op het bioscoopbezoek. Het Hoofdbestuur wees er op, dat het tegen excessen, als zijnde in strijd met de algemene belangen en de waardigheid van het bedrijf, zou moeten optreden op grond van artikel 15 der Statuten. Enige malen werd op grond van het voren staande een gedeponeerde titel op aandringen van het Hoofdbestuur gewijzigd. In acht gevallen werden bezwaren tegen filmtitels ingediend, waarvan zeven in der minne konden worden geregeld; één kwestie bracht twee leden voor het Hoofd bestuur, waarna echter het ingediende bezwaar werd ingetrokken. Bij besluit van 28 augustus 1956 heeft het Hoofdbestuur een ereteken ingesteld als blijk van waardering voor trouwe dienstvervulling bij eenzelfde onderneming in het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf. De toekenning van het ereteken geschiedt op schriftelijke voordracht van het betrokken Bondslid. Er zijn eretekens ingesteld voor tien jaar, vijfentwintig jaar en veertig jaar trouwe dienst. In 1962 zijn dertig zilveren steekspelden uitgereikt (voor heren) en zeven zilveren brochettes (voor dames) aan werknemers die tenminste tien jaar, doch minder dan vijfentwintig jaar bij een onderneming in dienst waren. Elf heren en twee dames ontvingen het gouden Bondsinsigne wegens trouwe dienstvervulling gedu rende tenminste vijfentwintig jaar, maar nog geen veertig jaar. Tenslotte werden acht gouden steekspelden met diamant toegekend aan mannelijke werknemers wier diensttijd tenminste veertig jaar had bedragen. Sedert de instelling van het ereteken zijn bijgevolg 997 zilveren eretekens verleend, alsmede 297 gouden eretekens en 38 eretekens in goud met diamant. Bij de toe kenning van deze 1332 insignes in totaal werden tevens bijbehorende certificaten verstrekt. Het aantal aanvragen tot plaatsing pp.de.Lijst van Geen Bezwaar bedroeg dit jaar 1578 tegen 1651 in 1961. Hierbij zijn inbegrepen 40 aanvragen voor televisie uitzendingen. In 81 gevallen (99 in 1961) werd de plaatsing geweigerd. Bij deze aantallen zijn niet begrepen de filmleveranties via de Stichting Nederlands Filminstituut. De levering van films ten behoeve van leger, marine en luchtmacht geschiedde op de gebruikelijke wijze krachtens de met het Centraal Filmbureau der Krijgsmacht getroffen regeling.

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 49