Filmverzekering Voor de filmverzekering is 1962 een redelijk gunstig jaar geweest. In de opslagplaatsen is geen brand voorgekomen en de totale metrage van de op Bondskosten verzekerde filmvoorraad is met slechts bijna 4 vermeerderd van 8.822.000 meter in 1961 tot 9.144.000 meter. Doordat de voorraadvergroting bij de kleurenfilms het sterkst was, is het aandeel van deze films opnieuw gestegen en wel tot 42 van het totaal (1961 41 In het verslagjaar hebben wederom acht verhuurders voor eigen rekening films verzekerd, die ouder waren dan drie jaar. Het totaal der over 1962 toegekende schadeclaims zal vermoedelijk hoger zijn dan in het voorafgegane jaar, doch niettemin kan een winstaandeel worden verwacht van ongeveer gelijke grootte ad circa 17 der betaalde premies. Indeling Kerst- en Nieuwjaarsweken Daar eerste Kerstdag en de daarop volgende Nieuwjaarsdag op dinsdag vielen, waren, gelet op de gebruikelijke inzetdagen der nieuwe filmprogramma's, in het algemeen geen moeilijkheden te duchten met betrekking tot de verzending van filmmateriaal. Er bestond derhalve voor het Hoofdbestuur geen aanleiding voor het zenden van een advies aan de leden tot wijziging van de indeling der verto ningsweken in het desbetreffende tijdvak. Het overlijden van H.M. Koningin Wilhelmina Op 28 november van het verslagjaar overleed Hare Majesteit Koningin Wilhel mina. Het Hoofdbestuur heeft het Koninklijk Gezin zijn deelneming betuigd met het verscheiden van de vorstin, met wie het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf zich zozeer verbonden gevoelde. Uit eerbied jegens de overledene hebben de leden-bioscoopexploitanten op de sterfdag en op 8 december, de dag van de begrafenis, overeenkomstig het advies van het Hoofdbestuur geen bioscoopvoorstellingen gegeven. Zilveren huwelijksfeest Koninklijk Paar Naar aanleiding van het feit, dat H. M. Koningin Juliana en Z. K. H. Prins Bern- hard op 7 januari hun zilveren huwelijksfeest vierden, was een nationaal comité in het leven geroepen, dat zich ten doel had gesteld het Koninklijk Paar een geschenk van het Nederlandse volk aan te bieden. Dit geschenk zal worden aan gewend in het kader van de plannen van Koningin en Prins tot het stichten van jeugdcentra in ons land. De Bondsvoorzitter, die in het algemeen bestuur van dit

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 50