52 Stichting Bio-Vacantieoord Het Nederlandsche Roode Kruis komen voor het speciale tarief van 60 meter, dat voor dergelijke films geldt. Met betrekking tot de andere film was de Commissie van oordeel, dat zij zonder meer als reclamefilm diende te worden aangemerkt. Met het kinderkoloniehuis „Russenduin" te Bergen aan Zee en het Bio-Herstel- lingsoord voor minder valide kinderen te Arnhem heeft de Stichting Bio-Vacantie oord sociale taken te vervullen die in financieel en organisatorisch opzicht bepaald niet gering zijn te achten. Met hetzelfde enthousiasme, waarmede het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf 35 jaar geleden zijn activiteit op dit gebied begon, wordt door dit bedrijf, zowel door werkgevers als door werknemers, ook nu nog gewerkt aan de instandhouding en versterking van „zijn" Bio-Vacantieoord. Het herstellingsoord voor minder valide kinderen te Arnhem komt geleidelijk op gang en heeft een belangrijk aandeel in de werkzaamheid, welke in ons land thans allerwegen wordt ontwikkeld ten behoeve van de lichamelijk gehandicapten. De Stichting Bio-Vacantieoord is voor de uitoefening van haar taak in zeer aan zienlijke mate aangewezen op de geldelijke bijdragen van de bioscoopbezoekers. Zoals in het verleden meer is gebeurd, heeft de Stichting in 1962, in vertrouwen op de immer grote offervaardigheid van het bioscooppubliek, driemaal een collecte in de bioscopen gehouden. De eerste collecte gedurende het Paasweekeinde bracht ƒ74.483,53 op, de tweede inzameling tijdens de zomervacanties 113.820,44 en de Kerstcollecte aan het einde van het jaar 194.149,31. Geconstateerd kan wor den, dat de bioscoopbezoekers ditmaal met nog gullere hand dan gewoonlijk in de collectebus hebben geofferd. Het Hoofdbestuur heeft in 1962 een subsidie aan de Stichting verleend van 2.500,—. Het Bestuur van de Stichting bestond einde 1962 uit de heren Joh. Miedema, voorzitter, R. Uges, secretaris, W. K. G. van Royen, penningmeester, H. S. Boek man, J. G. J. Bosman, M. Gerschtanowitz, C. van Liere, M. J. W. Peters, W. G. Veldhuizen, A. F. Wolf f en C. van Willigen, leden. Het Hoofdbestuur heeft op verzoek van het Nederlandsche Roode Kruis de leden bioscoopexploitanten in het verslagjaar geadviseerd de jaarlijkse bioscoopinzame ling ten bate van deze instelling te houden van 4 tot 11 oktober. Bovendien heeft het Hoofdbestuur zich tot de leden gewend met het verzoek in genoemde periode gratis een desbetreffend propagandafilmpje in hun theaters te vertonen. Deze opwekking van het Hoofdbestuur heeft haar effect weer niet gemist. De opbrengst van de collecte, bedragende 70.785,werd ook dit jaar aangewend voor de nationale taken van het Nederlandsche Roode Kruis, waartoe behoren de

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 52