Het Bondsbureau 58 Op het Bondsbureau deed zich dit jaar een belangrijke toeneming van de werk zaamheden voor. Deze hield in de eerste plaats verband met de actie die is onder nomen ongeacht de stappen bij de regering om via de gemeenteautoriteiten tot een tussentijdse verlichting van lasten te geraken. In het raam van deze actie is namelijk een onderzoek ingesteld naar de bedrijfs- en belastingsituatie van iedere gemeente waarin zaken van onze leden zijn gevestigd. Aan de hand hiervan is door de exploitanten in nader overleg met een kleine commissie ad hoc van Bureau functionarissen aan de onderscheiden gemeentebesturen geadresseerd. Bij de verdere behandeling van de honderden locale acties die op deze wijze zijn ontstaan, heeft de directie van het Bondsbureau met enigen harer medewerkers de leden van voorlichting kunnen dienen en in vele gevallen veel steun kunnen verlenen. Ook omtrent het te voeren plaatselijke beleid kon op deze wijze nuttig overleg worden gepleegd, dat meermalen tot resultaat leidde. Voorts waren er de werkzaamheden voortvloeiende uit de bestuurs- en wetgevende arbeid van Hoofdbestuur en Ledenraad, uit de werkzaamheden van Bedrijfs afdelingen, Afdelingsraad, Afdeling Amsterdam, de vaste en tijdelijke Bonds commissies, alsmede uit de secretariaatsvoering ten behoeve van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten. Naast de vervulling van enige Afdelings- en commissiesecretariaten, het voorbereiden van reglementswijzigingen en het samenstellen van rapporten aangaande onderwerpen van uiteenlopende aard had het Bondsbureau intensieve bemoeiingen met de collectieve reclame campagne, bestaande uit voortdurend overleg met de Contactcommissie, de bestudering van advertentie-ontwerpen en de uitvoering daarvan, de verzending van reclamemateriaal en de controle op de plaatsing, de vernieuwing van platen, affiches etc. Als onderdeel van de campagne vroeg ook de actie in Groningen, waarmede het Hoofdbestuur in samenwerking met de Lever's Zeep Maatschappij en de exploitanten in de provincie Groningen een proef had genomen, gedurende 45 weken extra arbeid door de vereiste controle op de tienduizenden spaarkaarten, waarvan de tegenwaarde moest worden vergoed aan de betrokken bioscoop exploitanten en verrekend met de Lever's Zeep Maatschappij, die de entreebewij zen moest betalen. Het Bureau was voorts betrokken bij de voorbereiding van het onder auspiciën van de Afdeling Het Noorden gehouden bloemencorso in Eelde, hetwelk geheel in het teken van de film stond. De verstrekking van gedetailleerde statistische overzichten werd met ingang van juli in plaats van eenmaal per kwartaal eenmaal per maand ter hand genomen, zodat de leden snel en accuraat geïnformeerd worden over de algemene gang van zaken in het bedrijf. Resteert nog de opsomming van de overige werkzaamheden, als de verzorging van het Bondsorgaan, de persdienst, de verschaffing van adviezen aan leden, de behan deling van het Bedrijfsregister, de verzorging van de adreslijst, de verzending van gewijzigde reglementsuitgaven, het bijhouden van het Naamregister en de interne boekhouding, de afrekening van muziekauteursrechten, de bewerking van contri butie- en afrekenstaten, de verzending en de verkoopadministratie van, alsmede de controle op de bioscoopbonnen, de technische en administratieve bioscoop-

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 58