Werkzaamheden van de Recette-Controledienst 59 controles en het verzorgen van documentaties. Met dit laatste is een verandering in de archief werkzaamheden gepaard gegaan. De daarmede verbonden afdeling documentatie, die aanvankelijk bedoeld was voor intern gebruik, zal geleidelijk zo worden opgezet, dat zij na verloop van tijd de leden en voorzover daaraan behoefte mocht bestaan de pers van dienst zal kunnen zijn. Wanneer men het overzicht van de werkzaamheden van het Bondsbureau met die van een aantal jaren geleden vergelijkt, valt duidelijk een verschuiving van werk zaamheden waar te nemen. Enerzijds wordt het aantal vergaderingen geringer, is de verslaggeving beknopter en wordt bij de correspondentie rekening gehouden met de huidige eisen; anderzijds is het Bureau geleidelijk onderscheiden diensten ten behoeve van het bedrijf gaan verrichten die voorheen niet of slechts ten dele konden worden uitgevoerd. Op deze wijze wordt met inachtneming van de secre- tariaats- en administratieve taken gestreefd naar een Bondsbureau dat in staat is de toenemende problematiek van het bedrijf volgens de eisen van de tijd te benade ren en in de daarmede corresponderende behoeften te voorzien. Het zal op die manier meer nog dan voorheen een centrale functie in ons organisatorisch leven kunnen innemen. Een verheugend verschijnsel is, dat dank zij een goede onder linge verstandhouding een grote mate van teamwork mogelijk wordt gemaakt. Dit blijke ook hieruit, dat men er ondanks de verandering en in sommige opzichten toeneming van taken en ondanks de invoering van de vijfdaagse werkweek in geslaagd is een uitbreiding van het aantal werknemers te voorkomen. Aan het eind van het verslagjaar waren op het Bureau in totaal 32 personen werkzaam. Als gebruikelijk worden hierna aantallen van verwerkte stukken, vergaderingen, etc. vermeld. Ingekomen stukken: 18.780 (20.305), verzonden brieven: 7.369 (8.021), circu laires: 39.490 exemplaren (39.480), gestencilde stukken zoals notulen, rapporten en beslissingen: 570 stel (571), ontwerp-adressen gemeentebesturen: 312 fotocopieën: 4.600 vel (4.500), vergaderingen: 179 (208), bezoekers: 1.380 (1.680), alle diploma's inclusief 1.219 stuks voor oorlogsinvaliden: 2.325 (2.357), gecontroleerde recettestaten: 66.000 (66.500), boekingen auteursrech ten, inclusief codeer- en rekenwerk: 137.000 (164.000). Deze accountantsdienst van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, onder leiding van de aan het Bondsbureau verbonden accountant-lid N.I.v.A., bleef gedurende het verslagjaar door het Hoofdbestuur belast met de uitoefening van het in 1946 gereglementeerde onderzoek bij leden-bioscoopexploitanten naar de door hen krachtens filmvertoningsovereenkomsten gedane procentuele afdrachten. Aange zien de juistheid der filmhuurafdrachten uiteraard primair is bepaald door de volledigheid en de juistheid der eraan ten grondslag liggende vertoningsopbrengs ten, heeft de controledienst, zoals voorheen, het administratieve onderzoek der

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 59