70 Filmbeurs Filmhuurschuld-Commissie Samenstelling colleges de gedwongen nakeuring, waarvan in het vorige jaarverslag melding werd gemaakt, is duidelijk naar voren ge komen bij de behandeling in de Twee de Kamer in December van het wets ontwerp tot wijziging van de Bioscoop wet. Een amendement, dat beoogde de nakeuring onmogelijk te maken, strandde op formele bezwaren. Toch bleek duidelijk, dat een groot aantal parlementsleden overwegende bezwa ren tegen de nakeuring hebben. Op Koninginnedag, 30 april, is geen Filmbeurs gehouden, evenals op de maandagen voorafgaande aan Kerst mis en Nieuwjaar, respectievelijk 24 en 31 december. De Filmhuurschuld-Commissie ver zond in het verslagjaar 654 somma ties (in 1961: 618) nopens recette- staten en filmhuurbetalingen, betrek king hebbende op een gezamenlijk filmhuurbedrag van 99.596,41 (in 1961: ƒ115.998,94). De boycot- maatregel werd 28 (29) maal toege past. De Commissie heeft zich grote moeite gegeven om met de filmverhuurders tot een regeling te komen, toen de heer J. Visser te Bussum onder zeer moeilijke omstandigheden genoopt was aan de exploitatie van zijn theater een einde te maken. Binnen zeer korte tijd bleken alle betrokken verhuurders be reid volledig af te zien van hun vorde ringen op dit lid. Dit goede resultaat staat in sterke te genstelling tot het faillissement van de Firma A. van Fraassen Zoon te Zoetermeer, welke firma zelfs niet de moeite heeft genomen na te gaan of er via de organisatie misschien een rege ling met de crediteuren-filmleveran ciers kon worden getroffen. In de jaarvergadering van de Afdeling op 2 maart zijn de periodiek aftreden de bestuursleden, de heren J. L. Paerl en J. de Wilde bij enkele candidaat- stelling herkozen. De heer D. J. van Leen stelde zich niet voor een nieuwe periode verkiesbaar. In zijn plaats is de heer G. J. H. Dujardin gekozen. De heer Paerl is herbenoemd tot Vice-Voorzitter, de heer De Wilde is benoemd tot Secretaris. In deze samenstelling van het Bestuur kwam al weer spoedig verandering. Wegens bedrijfsomstandigheden, die zijn volledige activiteit opeisten, zag de heer H. S. Boekman zich genoopt zijn functie van Voorzitter ter beschik king te stellen. Ook de heer J. L. Paerl trad af als Vice-Voorzitter, omdat hij de tijd gekomen achtte, dat een jongere kracht zijn bestuurswerk van hem zou overnemen. In de aldus ontstane vacatures werd in de ledenvergadering van 26 september voorzien door de verkiezing van de heren S. Barnstijn en J. P. M. A. Smulders tot bestuurs leden. Tot Voorzitter is de heer C. S. Roem benoemd, tot Vice-Voor- zitter de heer Smulders en tot Penning meester de heer Dujardin. Tijdens een zeer geslaagd afscheids- diner, waaraan een groot aantal leden

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 69