Leden Internationaal contact Statistische gegevens Vooruitzichten 71 en hun echtgenoten aanzaten, heeft de Afdeling aan de heren Boekman en Paerl dank gebracht voor hun grote verdiensten voor het bedrijf en de Bedrijfsafdeling in het bijzonder. Tot leden van de Ledenraad zijn op 21 mei de heren E. van Buren, P. Kijzer en J. L. Paerl herkozen. In de vacature van de heer P. J. Pater- notte, die zich wegens het verlies van de vereisten voor het lidmaatschap niet meer verkiesbaar kon stellen, is de heer R. A. H. Herzet gekozen. In de vacature ontstaan door het tussen tijds aftreden van de heer Paerl is op 26 september voorzien door de ver kiezing van de heer Smulders. Van het lidmaatschap is vervallen ver klaard de N.V. Rio Films te 's-Graven- hage. Toegelaten zijn de heer A. van Leeuwen als exploitant van het film verhuurkantoor Eurofilm en de heer J. Blansjaar te Santpoort, aan wie toe stemming is verleend voor het gaan exploiteren van een zaak speciaal voor het verhuren van zogenaamde losse actualiteiten. Het internationaal contact is, voorzo ver het onze Afdeling betreft, beperkt gebleven tot de Fédération Interna tionale des Associations de Distribu teurs (F.I.A.D.). Verwezen moge worden naar hetgeen dienaangaande in het jaarverslag van het Hoofdbe stuur wordt vermeld. Het Bondsbureau heeft een overzicht samengesteld van de licentiecontrac ten over de periode van 1 september 1959 tot en met 31 augustus 1962, waarin gegevens zijn verwerkt omtrent licentiepercentages, garantiesommen, vaste prijzen enz. Dit overzicht is ter kennis van de Afdelingsleden ge bracht, die hiermede enig inzicht in de verhoudingen op de buitenlandse markt hebben verkregen. De recente ontwikkeling van de film productie in de landen, die de voor naamste leveranciers van films voor Nederland zijn, zal nauwlettend ge volgd moeten worden. Tegenover een onmiskenbare opleving van de produc tie-activiteit in de Verenigde Staten steekt de min of meer apathische toestand, waarin het Westduitse pro ductiebedrijf verkeert, maar pover af. Ook de ontwikkeling in Frankrijk baart wel enige zorg. Gelukkig gaat de ontwikkeling in Italië nog steeds voorwaarts en neemt de belangrijk heid van de Engelse productie althans voor ons land in betekenis toe. Het jaar 1963 zal dus voor vele in kopers alweer de nodige moeilijkheden opleveren, temeer waar de filmver huurders bij de huidige gang van zaken in het bioscoopbedrijf in Nederland genoodzaakt zijn scherp te selecteren, waarbij de kwaliteit der films verre de voorkeur moet hebben boven de kwan titeit. De Filmweek Arnhem vraagt ook de volle aandacht van de leden van onze Afdeling. Wij zijn ervan over-

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 70