Afdelingsraad tuigd, dat zij volkomen bereid zijn hun onmisbaar aandeel te leveren om de Filmweek te doen slagen. De strijd tegen de onrechtvaardige vermakelijkheidsbelasting zal in 1963 onverpoosd voortgaan. Onze leden zijn bij deze strijd ten nauwste betrok ken en zij zijn vastbesloten de activi teiten van het Hoofdbestuur volledig te steunen, ook als daarvoor offers worden gevraagd. Februari 1963 H. W. Hagenberg, Administrateur. 72 Teneinde niet al te zeer in jaarlijkse herhalingen te vervallen, moge ditmaal bij de terugblik op het achterliggende jaar naar andere publicaties en in zonderheid naar het Bondsjaarverslag worden verwezen voor de gebruikelijke gegevens en uiteenzettingen omtrent het dalende verloop der bezoekcijfers tegenover de voortgezette stijging der kosten van onderhoud, lonen en so ciale lasten en de nog steeds te zwaar op onze bedrijven rustende vermake lijkheidsbelasting, ondanks de in het verslagjaar in verschillende gemeen ten toegepaste of nog in behandeling zijnde verlagingen van het tarief. Van de ontwikkeling der E.E.G. zal het in hoofdzaak afhangen of deze heffing wellicht binnen afzienbare tijd zal worden afgeschaft, waardoor dan ein delijk ook voor onze bedrijven de mogelijkheid zou worden geopend om op een normale rentabiliteitsbasis te werken. Hoewel uit deze korte inleiding afge leid zou kunnen worden dat de door onze Raad vertegenwoordigde leden exploitanten langzamerhand in een staat van apathie zouden zijn verval len om zonder veel hoop uit te zien naar dragelijker tijden, is hiervan ge lukkig geenszins sprake. Ook in het achterliggende jaar hebben onze leden in vele gevallen de moed weten op te brengen om de nodige gelden te in vesteren in de vestiging van enkele nieuwe, maar vooral in de modernise ring van een aantal bestaande thea ters, terwijl ook de opheffing van enke le niet meer in het huidige tijdsbestek passende theaters van realiteitszin ge tuigt. Een steeds groter aantal weken werd besteed aan de vertoning der uit zonderlijke avondvullende films, op welker productie het buitenland zich in stijgende mate toelegt, voorts zijn ook de kleine studio-theaters, welke blijk baar voorzien in de behoeften van het moderne uitgaande publiek, niet meer uit de bedrijfsconstellatie weg te den ken. Wat de donderdag-premières in de drie grote steden betreft, is het wel iswaar moeilijk om de daarmede be haalde resultaten in cijfers uit te druk ken, doch het staat vast dat deze reeds volledig bij het grote publiek zijn ingeburgerd. Ook op het gebied der publiciteit werden in aansluiting op de voortgezette collectieve Bonds campagne nieuwe wegen ingeslagen; hiertoe behoorde ook de in de provin cie Groningen bij wijze van experiment opgezette reclame-actie voor een was middel, waarbij de huisvrouwen ge legenheid werd geboden om te sparen voor gratis bioscoopkaartjes. Deze ac-

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 71