Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten der in deze Commissie vertegenwoor digde werknemersorganisaties de de zerzijds als redelijk en mogelijk be schouwde grenzen teboven gingen. Ook de verkorting van de werktijd tot gemiddeld 45 uur per week, waar mede onze Raad zich eveneens in principe had accoord verklaard, kon daardoor voorshands geen doorgang vinden. De door onze Raad eind 1961 in het leven geroepen kleine adviescommis sie voor de vertoningsprijzen van re clamefilms kreeg in het verslagjaar een vrij groot aantal gevallen van prijsherziening te beoordelen. Op en kele uitzonderingen na werden alle door deze commissie verstrekte advie zen vrijwillig door de betrokken leden opgevolgd waardoor de dreiging van een door onze Raad ongewenst geach te prijsbeweging kon worden afgewend. De in enkele afdelingen heersende op vatting dat de bestaande structuur van de Ledenraad principiële bezwaren zou opleveren bij de behandeling van hoger beroep, ingesteld tegen beslis singen van het Hoofdbestuur, vormde eveneens een onderwerp van uitge breide gedachtenwisseling. Juist door dat de discussies voornamelijk op een academische argumentatie berustten, kon hieromtrent geen eenstemmigheid in onze Raad worden bereikt en de door enkele leden gedane suggesties om tot een compromis-oplossing te ge raken brachten het dan ook niet tot volledig geformuleerde voorstellen. Tenslotte werd nog aandacht besteed aan enige andere punten, zoals de boeking van reclamefilms op lange termijn met de daaraan voor de ex ploitanten verbonden problemen bij de wisseling van reclamepachter, de wen selijkheid van een journaal bestaande uit een combinatie van Nederlands- en Wereldnieuws, de wettelijke toelaat baarheid van nachtvoorstellingen zonder speciale gemeentelijke vergun ning, de reclame van Belgische bios coopondernemers in Nederlandse bladen in de grensstreek en aan ver schillende andere onderwerpen van incidentele aard. Het Dagelijks Bestuur van onze Raad liet van zijn belangstelling blijken bij jubilea, openingen van nieuwe of ver bouwde theaters, belangrijke premières en andere gebeurtenissen die daartoe aanleiding gaven. Namens onze Raad betuigde het Bestuur zijn deelneming bij het overlijden van de heer Charles van Biene, die gedurende een reeks van jaren zitting had in onze Raad en wiens grote verdiensten erkenning had den gevonden in de aanbieding van het erelidmaatschap van onze Bond. Zijn levendige belangstelling voor het film- en bioscoopbedrijf in al zijn ge ledingen, zijn grote werkkracht en zijn inventieve geest zullen ons steeds ten voorbeeld strekken. Amsterdam, februari 1963 W. F. Dubbeldeman, Secretaris 75 Er kwamen in het verslagjaar drie nieuwe Nederlandse speelfilms in première, terwijl per eind december nog twee andere speelfilms praktisch

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 74