76 Ledenvergaderingen vertoningsgereed waren. In de speel filmsector kan dan ook in tegenstel ling tot het vorige jaar gesproken worden van een grote activiteit. Dit laatste geldt eveneens ten aanzien van de produktie van korte films, al dan niet bestemd voor de vertoning in bioscopen. In de desbetreffende on derdelen van dit verslag worden hier over nadere gegevens vermeld. Overigens kan ook in dit tiende jaar van het bestaan der Afdeling, melding worden gemaakt van een intensieve organisatorische bedrijvigheid, waar omtrent elders in dit verslag de voor naamste bijzonderheden zijn opgesomd. In het verslagjaar werden drie leden vergaderingen gehouden, waaronder de Jaarvergadering, die plaatsvond op 19 februari. In deze vergadering werden de gebruikelijke jaarstukken vastgesteld en zijn de periodiek af tredende Bestuursleden de heren Mr. H. B. F. J. A. Peters en T. de Wit in hun functies van Secretaris en Bestuurslid herkozen. In de beide overige ledenvergaderin gen, die respectievelijk in september en november werden gehouden is o.a. besloten het aantal Bestuursleden in 1963 uit te breiden tot zeven; het Verzekeringsbesluit, onder toevoeging van een dispensatie clausule, voor lopig voor de duur van zes maanden te verlengen, zulks teneinde het Bestuur de gelegenheid te geven de marktpositie op het gebied van de filmverzekering nader te onderzoeken; het Besluit Leveringsvoorwaarden in zake het verrichten van werkzaam heden voor niet-leden te continueren en het houden van een eigen film- manifestatie door de Afdeling, met het oog op de filmweek Arnhem 1963, voorlopig op te schorten. Voorts is veel aandacht besteed aan de reeds in het vorige jaar verslag gesignaleerde onderhandelin gen met de Rijksvoorlichtingsdienst over een uniform kontrakt voor op- drachtfilms. Deze onderhandelingen zijn gedurende vrijwel het gehele verslagjaar gestagneerd, doordat de Raad voor de Kunst (sectie Film) volgens informaties van deze dienst de Staatssecretaris zou hebben geadvi seerd de makers van de films, waar voor ingevolge advies van de Raad door de Staatssecretaris subsidie is toegekend, geen voorwaarden te stel len of te doen stellen met betrekking tot de uitoefening van hun rechten. De ledenvergadering nam met teleur stelling kennis van deze gang van zaken en ging akkoord met het voor stel van het Bestuur om te trachten de onderhandelingen zo spoedig mogelijk weer op gang te brengen. Tegen het einde van het verslagjaar zag het er naar uit, dat de besprekingen op korte termijn hervat zouden kunnen wor den. Ook de kwestie der filmverzeke ringen vormde wederom een belang rijk onderwerp van besprekingen. Er zijn regelingen getroffen, waardoor thans ook de R.V.D.-verzekeringen via het Bureau voor Filmverzekerin gen kunnen lopen en er kwam, mede als uitvloeisel daarvan, een ontwerp voor een geheel gewijzigde en op talrijke punten verbeterde negatief verzekering tot stand, waarover echter per het einde van het verslag jaar nog niet definitief was beslist. De uniforme polissen voor de overige

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 75