Bestuurswerkzaamheden 77 filmverzekeringen werden hier en daar op ondergeschikte punten ver beterd, terwijl voor de W.A.-verzeke ring een ruimere dekking op het ge bied van de vermogensschade werd aangeboden. Over al deze zaken zal in het komende jaar beslist moeten worden. Tenslotte werd in de laatste leden vergadering, die in het verslagjaar plaatsvond op voorstel van een van de leden besloten, naar buitenlands voor beeld, minimum tarieven vast te stellen voor het maken van ontwerpen voor exposé's, manuscripten of draai boeken in geval dusdanige ontwerpen niet tot een filmopdracht leiden. Het werd namelijk onjuist geoordeeld, dat op dit gebied, al dan niet uit concur rentie overwegingen, dikwijls gratis werk wordt geleverd. Besloten werd, dat deze materie in de vorm van een Bedrijfsbesluit zal worden gegoten en dat daarin tevens de kwestie der „retourcommissie" zal worden gere geld. Dit besluit kwam in het verslag jaar niet meer aan de orde. Het Bestuur was evenals in 1961 samengesteld uit de heren C. S. Roem, Voorzitter, L. W. R. Meyer, Vice- Voorzitter, Mr. H. B. F. J. A. Peters, Secretaris, M. de Haas, Penningmees ter, T. de Wit, terwijl als administra teur optrad de heer L. Claassen. Er zijn elf Bestuursvergaderingen ge houden benevens twee besprekingen met vertegenwoordigers van de Rijks voorlichtingsdienst aangaande het reeds eerder genoemde opdrachtkon- trakt. Aan de Commissie Nieuwe Zaken zijn adviezen uitgebracht inzake aan vragen van de heer Joh. Blansjaar, Cascade Film, voor de produktie van losse actualiteiten; van de heer A. Brosens voor de bedrijfstakken e en f van een filmproduktiezaak, van heer L. van Gasteren voor de bedrijfs tak k van een filmfabriek en voor de bedrijfstak a (speelfilms) van een filmproduktiezaak; van de firma Mundofilm voor de bedrijfstakken e en f van een filmproduktie zaak en van de heer A. H. Heineken, Cineurope, voor de bedrijfstak a van een film produktiezaak (speelfilms). In al deze gevallen is de gevraagde toestemming verleend. De kwestie der filmverzekeringen, waaromtrent onder het hoofd Leden vergaderingen reeds het nodige is vermeld vergde veel aandacht, het geen eveneens geldt ten aanzien van het in het vorige jaarverslag besproken ontwerpkontrakt voor de vervaardiging van commerciële televisiefilms. Het overleg met de televisiecommissie van de Vereniging voor Erkende Adver- tentiebureaux werd voortgezet en er kwam een tweede ontwerpkontrakt tot stand waarin de rechten en de plichten van de producent en de op drachtgever op dit tamelijk gecompli ceerde terrein zo nauwkeurig moge lijk werden vastgelegd. Per het einde van het verslagjaar was over dit stuk nog geen overeenstemming bereikt en de onderhandelingen zullen dan ook in 1963 worden voortgezet. Het Technisch Film Centrum te Den Haag lanceerde het plan om in 1962 een industriële filmdag te organiseren, waarbij potentiële opdrachtgevers, spe ciaal uit de industriële sector van het

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 76