80 Internationale contacten De produktie bestuur, het Afdelingsbestuur en de Studiecommissie leidde er toe, dat ten slotte aan de ledenvergadering van 22 november werd voorgesteld de uit voering van het plan van de commissie toch tot begin 1964 op te schorten en deze commissie te verzoeken voor 1963 plannen te beramen voor een collectieve deelneming van de Afde ling aan de filmweek te Arnhem. De commissie werd bereid gevonden deze nieuwe taak op zich te nemen en tijdig haar voorstellen bij het Bestuur in te dienen. Ten aanzien van de kosten, verbonden aan eerstbedoelde manifestatie was in een der ledenvergaderingen beslo ten, dat per lid een bedrag van 350,betaald zou moeten worden, verdeeld over twee jaar, waarvan een bedrag ad 150,zou drukken op 1962. Gelet op de verschuiving van de Nederlandse manifestaties naar 1964 werd in de ledenvergadering van no vember beslist, dat dit bedrag van 150,per lid, dan het maximum zou zijn dat besteed zou mogen wor den voor deelneming aan de filmweek in Arnhem. De Bond respectievelijk de Afdeling werd in 1962 wederom vertegenwoor digd door de heer C. S. Roem in de vergadering van de Fédération Inter nationale des Associations de Produc- teurs de Films (F.I.A.P.F.), die op 1 en 2 november in Londen plaatsvond; in een vergadering van de Fédération Européenne des Industries Techniques du Cinéma (F.E.T.C.) gehouden op 6 en 7 november te Parijs en mede in een vergadering van het Bureau Inter national du Cinéma (B.I.C.) op 26 april te Rome. Voorts nam de heer Roem deel aan de oprichtingsvergadering van het Comité van de Europese Filmindustrie (Comi té de lTndustrie Cinématographique Européenne (C.I.C.E.) gehouden op 30 april in Rome en aan de volgende vergaderingen van dit Comité die plaats vonden op 27 mei in Cannes en op 15 en 16 oktober in Parijs. Over de activiteiten van genoemde internationale lichamen worden in het jaarverslag van de Nederlandsche Bioscoop-Bond de nodige bijzonder heden opgenomen, zodat hier met een verwijzing moge worden volstaan. Zoals reeds in de inleiding van dit verslag werd opgemerkt was er in de speelfilmsector ditmaal een grote ac tiviteit waar te nemen. Er kwamen drie Nederlandse hoofdfilms in première te weten „Kermis in de Regen" op 15 maart 1962; „Riffifi in Amsterdam" op 5 oktober 1962 en ,,De Overval" op 20 december 1962. Van twee andere films n.1. „Fietsen naar de maan" en „Als twee druppels water" waren de opnamen per het einde van het verslagjaar voltooid en werden premières in de eerste maan den van 1963 verwacht. Bovendien waren nog tenminste drie hoofdfilmprojecten in voorbereiding. Rex Film continueerde haar activi teiten als jeugdfilmproducente ook in 1962 en er kwamen drie films in première te weten „Het geheim van de Zwarte Roofridder", „Robin Hood

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 79