Bekroningen en zijn schelmen" en „Sjors en Sjim- mie op het Pirateneiland". In produk- tie was de film „Pietje Bell, de straat jongen van Rotterdam". Ook op dit gebied ontstond interna tionale activiteit en wel door een op 20 oktober te Brussel gehouden conferen tie van E.E.G.-landen ter bespreking van de jeugdfilmsituatie in dit ge bied. De heer H. v. d. Linden, Rex Film, woonde deze conferentie bij. Verwacht mag worden, dat de uit wisseling van gegevens over de be staande situatie in de E.E.G-landen, die ter conferentie plaatsvond, t.z.t. tot nadere contacten zal leiden, het geen zeker van belang kan zijn. De bedrijvigheid op het gebied van korte films kan het beste worden be oordeeld aan de hand van het volgen de overzicht. Categorie Hoofdfilms Jeugdfilms Documentaires vrij Opdrachtfilms/instructief ilms Reclamefilms T.V.spots Nederlandse Filmproduktie in 1962 Aantallen gereed 3 3 4 46 65 306 in voorbereiding/produktie 5 1 3 42 ±40 Er zijn dus evenals in 1961 vijftig korte films gereedgekomen, benevens talrijke reclamefilms en T.V. spots. Daarenboven werden voor bioscoop en televisie bijna 2000 onderwerpen verfilmd. Het aantal der in voorbereiding zijnde films is eveneens nagenoeg gelijk aan dat van 1961. Van de eerder genoemde speelfilms die in het verslagjaar gereedkwamen verwierf „Kermis in de Regen" zowel op het Festival van Edinburgh als dat van Cork een onderscheiding. Voorts is het Polygoon journaal in San Fran- cisco met een eerste prijs voor het beste journaal bekroond en ontving de kleurenreportage van het Koninklijke Huwelijksjubileum een onderscheiding in Cork. Het succes van de Nederlandse korte films werd ook dit jaar onverminderd geprolongeerd. De film „Pan" die reeds per eind 1961 gereed was, doch in begin 1962 in roulatie kwam ver wierf prijzen in Cannes en in Cork en kreeg het bekende predicaat „bijzon der waardevol" in Duitsland. De film „Zoo" kreeg prijzen in Berlijn, Wenen, San Francisco en Mar del Plata; „Del ta Phase I" werd onderscheiden tijdens het festival voor korte films in Venetië, in Warschau, in Brussel, in Cork en in Belgrado en ontving het Duitse predi caat „waardevol". „De werkelijkheid van Karel Appel" verwierf tenslotte een Gouden Beer in Berlijn. Van de oudere korte films boekte speciaal „Big City Blues" successen en wel in Edinburgh, Cork, Vancouver 81

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 80