korting voor variété hiermede afge schaft, aangezien hieraan weinig of geen behoefte bestond. Het was een tegenslag voor onze Af deling, dat het besluit eerst ingang vond per 1 januari 1963. Hoewel onze Afdeling uiteraard erkentelijk is voor het gehoor, dat zij voor ons bedrijf bij het gemeentebestuur heeft gevonden, is zij op grond van de ontwikkeling die zich bij het amusementsleven voordoet van mening, dat de huidige vorm van extra gemeentelijke heffin gen op het amusementswezen niet te handhaven is. Met het afleggen van de volgende etappe naar een algehele afschaffing zal gezien de algemene gang van zaken dus niet te lang mogen worden gewacht. Voor wat de bedrijfsresultaten betreft moge worden verwezen naar de gege vens die de leden regelmatig van de zijde van het Bondsbureau bereiken en waaruit ogenschijnlijk valt te con cluderen, dat voor wat de bruto-recet- tes aangaat een zekere stabiliteit is in getreden. Zulk een conclusie zou echter voorbarig zijn, aangezien men zonder inzicht te hebben in de enorme stijging van het kostenpeil onzer zaken, zowel voor wat betreft de vaste lasten als de inkoopcijfers, geen juist oordeel kan geven. Ook bieden de totale om zetcijfers geen behoorlijk inzicht in de verhoudingen in ons bedrijf. Zoals bij voorbeeld uit de belastingnota blijkt, liggen de resultaten voor de buurt- theaters aanzienlijk minder gunstig dan die voor de centrumbioscopen, waarbij dan nog in aanmerking dient te worden genomen, dat leveringscon dities en opbrengsten terzake van de zogenaamde blockbusters de verhou dingen geheel scheef trekken. In het verslagjaar werden vijf be- stuurs- en vijf ledenvergaderingen ge houden. De periodiek aftredende bestuursleden, de heren J. v. d. Horst, Secretaris, C. J. Blad, Penningmeester en W. Hulshoff Pol, lid, werden in hun respectieve functies herkozen in de jaarlijkse ledenvergadering van 16 februari. De vergadering herkoos tot lid van de Ledenraad het periodiek aftredend lid, de heer W. F. Dubbel- deman en het Bestuur herbenoemde het periodiek aftredend lid van de Af- delingsraad, de heer W. Hulshoff Pol. Vanzelfsprekend is in de Afdeling aandacht geschonken aan voorstellen tot wijziging van bepaalde reglementen, welke het Hoofdbestuur bij de Leden raad had ingediend. Hieronder be vond zich een voorstel tot wijziging van artikel 11, 2e lid, sub b van het Aanvullingsreglement Bondsvoor- waarden en tot wijziging van de bedrijfsbesluiten Filmvertoning en Programmering. De kaderannonce was eigenlijk het ge hele jaar door een bron van zorg voor de leden. Over het algemeen was men niet tevreden met de opmaak en de inhoud van deze annonce, zodat lang durig overleg werd gepleegd zowel in het Bestuur als in ledenvergaderingen, alsmede met het betrokken reclame bureau om tot een verbetering van de advertentie te komen. Het resultaat was, dat tenslotte in november be sloten werd, over te gaan tot het plaat sen van een nieuw type annonce, waarin was gestreefd naar een betere indeling, rustiger overzicht en het weg laten van alles, wat niet strikt nood zakelijk is. Besloten werd tot een proefneming voor drie maanden. Het Bestuur had in het verslagjaar zo- 85

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 84