86 als reeds gezegd een geregeld contact met de belastingdienst en mocht zich verheugen in een prettige medewer king van de zijde van de directeur, Mr W. S. C. Deyll. Deze verklaarde zich bereid, in het vervolg de entreebewijzen niet meer te leveren bij vooruitbetaling, doch te gen betaling achteraf op factuur, een regeling waarvoor de meeste leden geporteerd bleken te zijn. Hij verlang de echter een bedrijfsgarantie van maximaal 25.000,voor het geval een der leden in gebreke zou blijven met de betaling van de over de inge kochte entreebewijzen verschuldigde belasting. Aan het eind van het jaar is een regeling tot stand gekomen, en wel door middel van een gezamenlijke garantieverklaring die in de loop van de maand december door de meeste leden werd ondertekend en in janu ari aan de directeur der belastingen zou worden ingezonden. De gang van zaken met de donderdag premières bleek in de practijk bevre digend te zijn. Een positief winstpunt is, dat de Afdeling Amsterdam bijtijds meeging met de ontwikkeling van de vrijetijdsbesteding. De donderdag leverde reeds betere resultaten op dan voorheen. Voor wat de overige dagen aangaat zal de tijd moeten leren of er van aanwijsbare vooruitgang sprake is. Vanzelfsprekend waren het niet alleen deze aangelegenheden die in het af gelopen jaar een tiental vergaderingen hebben nodig gemaakt. De Afdeling werd geconfronteerd met tal van ande re aangelegenheden, zoals de herbe noeming van de periodiek aftredende bestuursleden van het Bio-Vacantie- oord, de heren Joh. Miedema uit Sneek en C. van Willigen te Wassenaar, als mede de benoeming van de heer A. F. Wolff te Utrecht ter voorziening in de Bio-vacature, ontstaan door het tus sentijds aftreden van de heer J. Visser uit Bussum; de aanvangsuren der avondvoorstellingen; bezwaren tegen het uitbrengen van oude films met ge wijzigde titels en het overmatig ge bruik van zogenaamde moord- en sextitels voor films; het verbeteren van de service aan het publiek door een soepeler bestelling en reservering van entreebewijzen mogelijk te maken; de bespreking van de mogelijkheid tot het instellen van een operateurspool welke mogelijkheid door de leden, die daaraan behoefte hadden met medewerking van het Bondsbureau inderdaad is benut de regeling van de persvoorstellingen door de heer N. F. van Ewijk; het voorkomen van doublures bij persvoorstellingen van filmverhuurders; de bespreking van de wijziging der loonvoorwaarden in ver band met een CA.O. voor het bio scoopbedrijf, de automatische kassa; de behandeling van de agendapunten en stukken voor de jaarvergadering van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, waaronder het voorstel om twee jaar een extra bijdrage van 0,25 van de omzet te heffen tot voortzetting van de actie tot stimulering van het bioscoop bezoek, waarmede onze Afdeling zich kon verenigen; een verbod tot het roken in bioscopen, waarvoor niet voldoende leden voelden om het door te kunnen voeren; de medewerking aan het feestelijke lustrum van de universiteit van Amsterdam, waar voor 100 bioscoopbonnen werden ge schonken, en welke actie blijkens een ooggetuige verslag in een restaurant aan het Leidseplein veel succes heeft

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 85