gehad; medewerking door het schen ken van 50 bioscoopbonnen ten be hoeve van het galabal van de Amster damse Vrouwelijke Studentenvereni ging bij gelegenheid van haar elfde lustrum; medewerking aan het Hilton- diner op 11 Juli, waarvan de opbrengst ten goede kwam aan de Stichting Bio- Vacantieoord; de problemen, ontstaan door de verhoging van de vrachttarie ven; het misbruik van perskaarten door zogenaamde persvertegenwoor digers, enzovoort. De Afdeling Amsterdam leed een ernstig verlies door het volkomen on verwacht heengaan van de heer C. A. Lipp, bedrijfsdirecteur van het City Theater te Amsterdam, die bij de be- drijfsgenoten zeer gezien was. Een Bestuursdelegatie bewees hem bij zijn uitvaart de laatste eer. In de vacature, die in de Amsterdamse Adviescommissie van het gewestelijk arbeidsbureau was ontstaan door het overlijden van de heer C. A. Lipp, voorzag het Bestuur door de benoe ming van de heer J. G. Bloem van het Tuschinski-concern. In overleg met het Bestuur nam de heer W. F. Dub- beldeman als Voorzitter der Afdeling zitting in het Comité Culturel, dat namens de Franse Regering met me dewerking van de Kamer van Koop handel en de Gemeente Amsterdam in october 1963 een grote manifesta tie op cultureel gebied in Amsterdam wil organiseren. Als nieuwe leden traden tot de Afde ling toe de N.V. Midex, exploitante van Du Midi, de N.V. Madrid, ex ploitante van de Centraal Bioscoop, de N.V. Fortuna, exploitante van de Cinema Parisien, de heer S. Israël, exploitant van het Ambassade Thea ter en de Firma Gebrs. C. A. J. G. Broekmeulen, exploitanten van de Cinema Hollandia. Van het lidmaat schap der Afdeling vervielen de CV Adex (Du Midi), de N.V. Centra- film (Hollandia). Het Edison Theater te Amsterdam werd met ingang van 1 maart opgeheven. Het aantal theaters bedroeg aan het eind van het verslag jaar 39 met rond 22.460 zitplaatsen tegen 40 met rond 23.000 plaatsen in 1961. Aan personeelsleden werden ver strekt voor respectievelijk 40 jaar, 25 jaar en 10 jaar trouwe dienst 5 ere tekens in goud met diamant, 8 ere tekens in goud en 22 eretekens in zilver. De volgende leden der Afdeling of hun vertegenwoordigers waren betrokken bij de Bondswerkzaamheden en wel: de heren C. J. Blad, W. F. Dubbelde- man, M. Gerschtanowitz, J. v. d. Horst, W. Hulshoff Pol, Mr. P. A. Meerburg, B. W. G. van Royen, W. K. G. van Royen, J. P. M. A. Smulders, Ing. E. F. W. Trijssenaar en C. van Willigen. Voorts hadden daarnaast nog zitting in enkele com missies en instanties buiten het bedrijf die contact met de Afdeling hebben, de heren J. G. J. Bosman, W. F. Dub- beldeman, W. K. G. van Royen, J. G. Bloem en A. J. A. Huyser. Amsterdam, februari 1963 J. v. d. Horst, Secretaris 87

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 86