Afdeling 's-Gravenhage 88 In het verslagjaar werden drie be stuursvergaderingen en twee leden vergaderingen gehouden. Op de jaar vergadering van 23 februari 1962 werden de bestuursleden R. Uges, W. F. Dubbeldeman en Mr P. A. Meerburg in hun functies herkozen. De bestaande overeenkomst inzake het adverteren in de Haagse dag bladen, vastgelegd in het advertentie- besluit, werd wederom met één jaar verlengd. Op de buitengewone ledenvergade ring van 2 november 1962 werd door de voorzitter verslag uitgebracht over de besprekingen met het gemeente bestuur van 's-Gravenhage om te komen tot verlaging van de tarieven voor de vermakelijkhedenbelasting. De vergadering ging akkoord met de indiening van een uitvoerig gemoti veerd verzoekschrift aan het College van Burgemeester en Wethouders waarin om verlaging der tarieven voor de vermakelijkhedenbelasting wordt verzocht. Bij het uitbrengen van het jaarverslag had het gemeentebestuur dit verzoekschrift nog niet in open bare behandeling genomen. Verder werd op de buitengewone ledenvergadering van 2 november 1962 behandeld het collecteren in de Haagse bioscopen ten bate van chari tatieve instellingen. Besloten werd voortaan in de bioscopen alleen ten bate van de Stichting Bio-Vacantie- oord te collecteren. Aan de Afdelings- raad is verzocht zijn standpunt ter zake van het collecteren in de bios copen te bepalen en aan het Hoofd bestuur advies uit te brengen teneinde te komen tot een uniforme landelijke regeling. Aan Jogchem's Theater N.V., ver leende de Commissie Nieuwe Zaken toestemming tot bouw en exploitatie van een bioscooptheater in de nieuwe stadswijk Morgenstond aan de Ley- weg hoek Hengelolaan te 's-Graven hage. In het voorjaar van 1963 zal deze bioscoop, die de naam „Euro- Cinema" krijgt, worden geopend. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken besliste, dat de aan Jogchem's Thea ters N.V. verleende toestemming tot de bouw en exploitatie van een bios cooptheater aan de Laan van Nieuw Oost-Indië is vervallen wegens het overschrijden van de bouwtermijn. In 1962 daalde in onze stad het aan tal bezoekers met 237.319 en de bruto-recette steeg met 250.065, Bij de beoordeling van deze cijfers dient in aanmerking te worden ge nomen, dat in het verslagjaar het aan tal avondvullende voorstellingen met verhoogde entreeprijzen toenam (onder andere West-Side Story: 26 weken, El Cid: achttien weken, De langste dag: elf weken). In oktober 1961 is de aanvang der vertoningsweek in Amsterdam, Rot terdam en 's-Gravenhage gesteld op donderdag in plaats van op vrijdag. Uit de beschikbare gegevens blijkt, dat er een verschuiving in het bioscoop bezoek heeft plaatsgehad ten gunste van de donderdag. In hoeverre deze wijziging in de vertoningsweek invloed heeft gehad op het totale bioscoop bezoek valt moeilijk na te gaan. Wel is gebleken, dat de dalende tendens van het bioscoopbezoek in 1962 in Amsterdam, Rotterdam en 's-Graven hage niet groter was dan in de overige grote plaatsen in Nederland, waar de vertoningsweek op vrijdag begint. Gaarne wil ik tenslotte nog vaststellen,

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 87