Afdeling Het Noorden City Theater te Den Burg bouwde, ter vervanging van het Texel's Bios cooptheater aldaar. Aan de N.V. Nabio werd toestemming verleend tot het vestigen van een per manente bioscoop in het gebouw van hotel „Gooiland" te Hilversum, welk theater in het nieuwe jaar geopend zal worden. Ons lid, de heer J. Nijland Jr, is be noemd tot lid van de sectie filmkunst van de Raad voor de kunst. In het afgelopen jaar verloor onze af deling één lid, de heer Joh. J. Res, firmant van het Corso Theater te Cas- tricum. In de samenstelling van het bestuur kwam in het afgelopen jaar geen wijziging. Februari 1963 J. van Willigen Jr, Secretaris 92 Als we een terugblik werpen op het afgelopen jaar, dan is er een over heersend onderwerp, dat zowel het Hoofdbestuur, de Afdelingen als de leden heeft beziggehouden en wel de vermakelijkheidsbelasting. Het is een jaar geweest van overleg tussen het Hoofdbestuur en de Departementen, tussen de Afdelingen en haar leden en met de gemeenten. Helaas kunnen we niet zeggen, dat deze strijd altijd even succesvol is verlopen. Doch we kun nen constateren, dat er reeds veel is bereikt. Wij zijn ervan overtuigd, dat het Hoofdbestuur zich voor een uiterst zware en ondankbare taak zag ge steld, een taak, waarvan het zich met ontzaglijk veel geduld en zorgvuldig beleid heeft gekweten, al zullen de uiteindelijke resultaten dit college zeer zeker ook geen voldoening heb ben geschonken. In het afgelopen jaar kwam onze af deling drie maal bijeen, voor het eerst op donderdag 8 februari, in welke vergadering naast de behandeling van de verslagen van secretaris en penningmeester de aftredende be stuursleden, mevrouw F. F. de Vries- Evenhuis en de heer G. Schepel, resp. als vice-voorzitster en secretaris wer den herkozen, zodat de samenstelling van het bestuur onveranderd bleef. Daar de secretaris eveneens werd herkozen als lid van de Af'delingsraad, bleef onze afvaardiging naar dit col lege eveneens onveranderd. In de Ledenraad is onze afdeling vertegen woordigd door de voorzitter, de heer Zonder van. De tweede vergadering in 1962 werd gehouden op 5 april. Deze vergade ring was vrijwel uitsluitend gewijd aan de behandeling van ds agenda van de jaarvergadering van de Bond. De laatste vergadering werd gehouden op 21 november. Hier was het be langrijkste punt van bespreking de agenda van de Ledenraadsvergadering van 27 november. De beide eerste vergaderingen werden gehouden in Grand Hotel „Frigge" te Groningen, waarvan de directie onze afdeling telkenmale een vergaderzaal gratis ter beschikking stelde, waarvoor wij haar gaarne onze dank betuigen.

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 91