Afdeling Het Oosten De derde vergadering moest wegens gebrek aan zaalruimte in ,,Frigge" in „De Faun" te Groningen worden gehouden. Op 31 juli moesten wij zeer plotseling onze geachte collega de heer W. Reinigen missen. De overledene, die veel vrienden in ons bedrijf had, was een harde vechter voor de belangen van de kleine exploitant. De adviezen en voorstellen uit zijn brein ont sproten getuigden steeds van een hel dere geest. In de vergadering van 21 november werd hij herdacht. Op 9 december overleed te Dokkum eveneens zeer plotseling onze collega de heer J. Oosten. Gedurende de jaren, dat hij lid was van de afdeling, heeft men hem leren kennen als een man die wist recht door zee te gaan. Dat zij rusten in vrede. Op 25 augustus werd in Eelde het jaarlijkse bloemencorso gehouden, die dit jaar in het teken van de film stond. Een zeer groot aantal bezoekers heeft genoten van het bijzonder fraaie en kleurrijke schouwspel. Ook het be stuur van de afdeling heeft waardevol le adviezen kunnen geven tot het doen slagen van dit bloemenfeest. Het hele bedrijf beleeft tegenwoordig moeilijke tijden en het ziet er niet naar uit, dat hierin binnen afzienbare tijd verbetering zal komen. De winter laat zich van zijn slechtste zijde zien. De cijfers betreffende het bioscoop bezoek zijn onrustbarend, de verma- kelijkheidsbelasting drukt nog steeds onevenredig zwaar op onze bedrijven en wij zullen met kracht tegen deze onbillijke druk moeten strijden. Wij mogen niet eerder rusten voor deze be lasting is afgeschaft. Wij zijn er echter van overtuigd, dat wij de leiding van onze Bond aan be kwame mannen hebben toevertrouwd, mannen, die bergen werk verzetten in ons aller belang en die alles in het werk zullen stellen om de grote moei lijkheden waarvoor wij zullen worden geplaatst, op te lossen. Moge ik dit verslag besluiten met de wens, dat het ons gegeven mag zijn ons aandeel daarin bij te dragen en dat onze afdeling in grote harmonie en eensgezindheid een sieraad mag blij ven in de kroon van onze organisatie. Februari 1963 G. Schepel, Secretaris 93 In het begin van het verslagjaar kreeg onze afdeling een gevoelig verlies te lijden door het overlijden van de heer Charles van Biene, directeur van de Astra Film Maatschappij te Arnhem. Hoewel de heer Van Biene reeds ge ruime tijd geen bestuursfunctie meer waarnam, drukte hij toch nog steeds zijn stempel op onze vergaderingen. Wij zullen hem node missen. Hoewel vele exploitanten met een ze kere angst dit jaar zijn ingegaan, blijkt dat de ontvangsten niet ver beneden die van 1961 zijn gebleven. Maar om dat het bezoekcijfer wel vrij belangrijk is teruggelopen en de kosten zijn ge stegen kunnen we het afgelopen jaar niet bejubelen. De vermakelijkheidsbelasting was ook dit jaar weer onze grootste zorg. Onze

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 92