Afdeling Het Westen actie's daartegen gingen gestadig door, maar de resultaten waren uiterst ge ring. In onze afdeling werden in het ver slagjaar twee permanente bioscopen B gevestigd, namelijk te Lemelerveld en Ommen. Concertgebouw De Ver eniging te Nijmegen hield op als bios coop te bestaan. Er werden drie ledenvergaderingen ge houden, namelijk op 24 januari, 29 maart en 21 november. Het bestuur kwam eveneens drie maal in vergade ring bijeen. Op de jaarvergadering van 24 januari werden de aftredende be stuursleden de heren J. H. Kroon, K. W. Elverding en H. Miedema her kozen. Een eventueel op donderdag aan vangende speelweek werd door de leden met doorslaggevende argumen ten afgewezen. Het bestuur bestond in dit verslagjaar uit de heren J. Nijland Jr, Voorzitter; K. W. Elverding, Secretaris; J. H. Kroon, Vice-Voorzitter; J. S. Thedin- ga, Penningmeester en H. Miedema, lid. De vertegenwoordigers in de Af- delingsraad waren de heren Nijland, Elverding en Kroon en in de Leden raad trad voor onze afdeling op de heer Kroon. Voor het jaar 1963 hopen we op een vermindering van de fiscale lasten en een stijging van de recettes. Februari 1963 K. W. Elverding, Secretaris 94 In het verslagjaar 1962 is onze Af deling driemaal in vergadering bij eengeweest, voor de vergaderingen was de belangstelling, zoals gewoon lijk, maar matig te noemen. Eveneens driemaal is er een bestuursvergadering geweest; door bemiddeling van het be stuur werden enige kwesties onderling geregeld. Evenals vorige jaren waren de klach ten over te hoge filmhuren, vermake- lijkheidsbelasting en vaste lasten meermalen onderwerp van gesprek. Een grote tegenvaller was het voor de leden, dat de omzetbelasting, waarvan velen hadden gehoopt, dat deze zou worden afgeschaft of tenminste ver laagd, gehandhaafd bleef, mede in verband met voorziene moeilijkheden met andere bedrijven. Door de uitbreiding van de mogelijk heid voor de filmverhuurders om een garantiebedrag van veertig gulden per programma te bedingen zal het voor vele kleine theaters nog moeilij ker worden om de zaak draaiende te houden. Het zijn maar liefst 380 bioscopen, dat is ongeveer tachtig pro cent van het totaal, die onder de nieuwe regeling vallen. Het blijft een open vraag, hoevelen van hen dit en hoelang kunnen volhouden, nu men genoodzaakt wordt minder programma's per week te gaan ver tonen. Daar de heren A. J. Ch. Silvius en E. J. Weier werden herkozen, deden zich in het bestuur geen wijzigingen voor. In 1962 waren lid van het be stuur de heren C. van Liere, Voor-

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 93