Afdeling Het Zuiden zitter, A. J. Ch. Silvius, Vice-Voor- zitter, A. A. Moser, Secretaris, E. J. Weier, Penningmeester en H. W. M. Janssen, lid. Voor de Ledenraad werd de heer Van Liere en voor de Afdelingsraad de heer Moser herkozen. Op 19 januari overleed na een kort stondig ziekbed de heer Jos van Bom mel, exploitant van Doelen Kino en City Theater te Delft. In 1927 begon de heer Van Bommel zijn loopbaan als exploitant in de Stadsdoelen; in 1936 opende hij een bioscoop in het zelfde pand. De exploitatie in de grote zaal werd na de oorlog vervangen door het City Theater. Reeds vanaf de op richting van de Afdeling Het Westen bekleedde de heer Van Bommel een functie in het bestuur. Eveneens is hij lid geweest van de Afdelingsraad en van de Ledenraad. Dat de heer Van Bommel in vrede moge rusten. Rest nog te vermelden, dat het Kunst min Theater te Dordrecht thans wordt geëxploiteerd door de heer A. van Leeuwen te Dordrecht en het Mono- pole Theater te Schiedam door de Mij. tot Exploitatie van het City Theater te 's-Gravenhage. Februari 1963 A. A. Moser, Secretaris De daling in het bezoekersaantal zo wel als in de recettes heeft zich in 1962 ook in onze afdeling voortgezet; deze ontwikkeling vergde van onze leden het uiterste op het gebied van beleid en zakelijkheid. Voorzover wij kunnen nagaan is in onze afdeling de teruggang over het algemeen niet gro ter dan in de andere afdelingen, waar over men zich op zichzelf genomen mag verheugen. Immers in geen enke le afdeling is de concurrentie van de televisie zo groot als in het zuiden van het land. Vrijwel overal worden hier de uitzen dingen van Duitsland en België van behoorlijk tot uitstekend ontvangen en er gaat vrijwel geen dag voorbij zon der een uitzending, die een gedeelte van de bezoekers uit onze theaters houdt. Ook de veel gehoorde klacht, dat het toenemende snelverkeer mede schuld is aan de verminderde belang stelling voor onze programma's, telt in onze afdeling zwaar. Verschillende grote steden in Duitsland en België liggen dicht bij onze grenzen en zijn voor tallozen veel gemakkelijker te be reiken dan enkele jaren geleden. Een lichtpuntje is, dat de zuidelijke katholieke bladen niet langer adver tenties van buitenlandse bioscoopthea ters opnemen, hetgeen verleden jaar nog veelvuldig geschiedde. Onze leden de heren V. Vermin en M. van Bergen hebben zich op dit gebied wel zeer verdienstelijk gemaakt; zij hebben we ten te bereiken, dat deze voor het be drijf schadelijke advertenties uit de bladen in Limburg en Noord-Brabant zijn verdwenen. Wat gebleven is dat zijn de uitzendin gen uit België en Duitsland van films, die dikwijls niet beantwoorden aan de normen, die bij ons gelden, niet alleen wat betreft de K.F.C, overigens, want 95

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 94