96 er zijn in deze landen verschillende keren films op het televisiescherm ge bracht, die in de vertoonde samenstel ling ongetwijfeld geen genade zouden vinden bij de rijkskeuring. Dat mede in verband met al deze vraagstukken ook het probleem van de verlaging van de vermakelijkheids- belasting de volle en welwillende aan dacht van de gemeentebesturen zou moeten hebben is eigenlijk vanzelf sprekend. Op enkele goede uitzonde ringen na is hiervan echter maar wei nig te merken. Onze leden zullen zich dan ook individueel met grote energie voor een belangrijke verlaging of zelfs algehele afschaffing moeten inzetten en daarbij zo nodig de steun van het Hoofdbestuur moeten inroepen. Ook in het afgelopen jaar hebben verschillende leden hun theaters meer of minder ingrijpend laten verbouwen. Wij noemen in het bijzonder het in wendig geheel vernieuwde Scala Thea ter van de Afdelingsvoorzitter, de heer M. J. W. Peters te Venlo, welk theater vijftig jaar bestond. Op een drukbe zochte receptie ter gelegenheid van de opening op 11 oktober spraken bur gerlijke autoriteiten, de Bondsvoorzit ter, de heer Joh. Miedema, de Voor zitter van de Afdelingsraad, de heer C. van Willigen en de Erevoorzitter van de Afdeling en Erelid van de Bond, de heer M. Desmet hun geluk wensen uit. Het gemeentebestuur van Venlo liet de plaatselijke exploitanten in de feestvreugde delen door de ver- makelijkheidsbelasting te verlagen van vijfentwintig naar twintig procent en het tarief voor artikel 1-films van vijf tien tot tien procent. Op 20 december opende de heer J. J. Luyckx te Zundert zijn nieuwe Luxor Theater. Het oude gebouw was geheel afgebroken en er kwam een schitte rend theater voor in de plaats, waar op de gemeente Zundert trots kan zijn. Bij de feestelijke opening spraken de burgemeester en de secretaris van on ze Afdeling, die tevens het Hoofdbe stuur vertegenwoordigde. De Afdelingsvergadering van 22 febru ari bracht enige ingrijpende verande ringen in het bestuur van de Afdeling. Tot groot leedwezen van de leden wenste de Voorzitter, de heer M. De- smet, zich niet meer herkiesbaar te stellen. De vergadering benoemde hem spontaan en onder langdurig applaus tot Erevoorzitter van de Afdeling Het Zuiden. Tot Voorzitter werd gekozen de heer M. J. W. Peters te Venlo en in zijn plaats koos de vergadering als bestuurslid de heer L. J. H. van Ber gen te Heerlen. De heer J. E. F. de Nijs te Breda werd gekozen tot lid van de Afdelingsraad en van de Le denraad. In het afgelopen jaar werden weder om twee succesvolle en interessante dagen georganiseerd: op 25 januari was het de bioscoopreclame, die diep gaand werd besproken door de heren J. Smit en J. L. van Leeuwen uit Am sterdam en D. Monnickendam te Eind hoven en op 4 oktober hield prof. dr N. R. A. Vroom, directeur van de Rijksacademie voor Beeldende Kun sten te Amsterdam, een inleiding. De promotor van beide evenementen was ook thans weer de heer P. Vink Jr te Deurne. Op 9 januari is overleden de heer W. J. Peters, exploitant van het Grand Theater te Ubach over Worms. Bij de begrafenis was namens onze Afdeling aanwezig drs J. A. M. Bouts, lid van

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 95