98 Schriftelijke cursussen Examens W. F. Dubbeldeman, Voorzitter G. H. Groenewegen Penningmees ter L. Claassen, Secretaris O. P. Besseling F. v.d. Heijden H. P. J. v.d. Hilst H. J. Lefeber D. Meenhorst E. F. W. Trijssenaar In september van het verslagjaar be gon wederom een nieuwe cursus, die evenals in 1960 slechts 16 deelnemers telde, waaronder 7 cursisten die zich wilden bekwamen voor het examen ter verkrijging van het Praktijk Certificaat. Per ultimo december was dit aantal gestegen tot 36 waaronder 10 candi- daten voor het Praktijk Certificaat. Per het einde van het verslagjaar res teerden nog 22 deelnemers. In januari 1962 begon wederom een cursus met 11 deelnemers, waarvan 1 candidaat voor het Praktijk-examen. Per 31 au gustus was dit aantal gestegen tot 16, waarvan 4 cursisten die zich op het examen ter verkrijging van het Prak tijk Certificaat voorbereidden. Gedurende het verslagjaar liepen nog 4 cursussen die eerder waren begon nen, waarvan er 2 in 1962 zijn vol tooid. Gedurende een deel van het verslagjaar namen 50 cursisten aan de ze vier cursussen deel en per eind augustus nog 22 waardoor het totaal aantal cursisten per 31 augustus 1962 60 bedroeg tegen 59 in 1961, 73 in 1960 en 106 in 1959. Zoals reeds in het vorige jaarverslag werd aangekondigd, is inmiddels het systeem van vragen en toelichtingen behorende bij de lessen inzake de theo retische vakken, grondig gewijzigd. Wij zijn van oordeel dat door dit nieu we systeem een juiste bestudering van de theoretische lessen wordt vergemak kelijkt, hetgeen ook het oordeel was van enige oud-cursisten aan wie de nieuwe lessen zijn toegezonden met het verzoek daarover hun mening ken baar te maken. Overigens kan aan de hand van de binnengekomen cijfers voor het cursuswerk nog geen opinie worden uitgesproken, aangezien het vergelijkingsmateriaal te gering is. Bij de komende examens zal moeten blijken in hoeverre het gewijzigde sy steem aan de verwachtingen beant woordt. Overigens moet nog worden vermeld dat evenals voorheen als cor rectoren aan de schriftelijke cursus waren verbonden de heren R. de Vries, P. H. A. Lankester, J. H. van Peursem en J. Schipper. Met hen werd op uitstekende wijze samengewerkt en het valt daarom te betreuren dat de heer Schipper tegen het einde van het verslagjaar liet weten, dat hij wegens drukke werkzaamheden genoodzaakt was zijn medewerking aan ons Insti tuut binnenkort te beëindigen. Daar reeds verscheidene malen is ge signaleerd dat de belangstelling voor onze vak-opleiding een ernstige terug gang vertoont, zou men mogen ver wachten, dat ook de animo voor de operateursexamens een belangrijke da ling te zien zou geven. Dit nu was in 1962 wederom niet het geval. Er meld den zich niet minder dan 103 candida-

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 97