100 Examen Praktijk Certificaat a. geslaagd met diploma A 12 geslaagd met diploma B 6 b. geslaagd zonder diploma 20 (2 eerste vakken) c. ten dele geslaagd 20 (geen diploma) d. afgewezen na het schriftelijk 6 e. afgewezen (alle vakken waarin examen gedaan) 12 f. niet verschenen 7 totaal aantal candidaten 83 Het aantal uitgereikt diploma's A is nu gestegen tot 280 en het aantal di ploma's B tot 357, waarbij zij aan getekend, dat in laatstgenoemd aan tal zogenaamde vervangingsdiploma's (98) zijn begrepen, die worden afge geven wanneer met het oog op leef tijd en/of aantal praktijkuren het di ploma na een met succes afgelegd exa men niet onmiddellijk kan worden uit gereikt. Verder willen wij nog vermel den, dat een recente telling heeft uit gewezen, dat per het einde van het verslagjaar 149 houders van het diplo ma A in het bedrijf werkzaam waren en 185 houders van het diploma B. Daar lang niet alle houders van werkboekjes voldoen aan ons perio dieke verzoek om de werkboekjes ter controle in te zenden, waar na onze gegevens kunnen worden geverifieerd, zullen de werkelijke ge tallen mogelijk nog iets hoger liggen, doch in ieder geval blijkt uit de cij fers wel, dat een groot aantal gediplo meerden het bedrijf gedurende de laatste jaren heeft verlaten. Het aantal vrijgestelden dat in het bedrijf werkzaam is, bedroeg per het eind van het verslagjaar 438. Bij de telling per september 1956 beliep het aantal vrij gestelden 474, zodat dus sedertdien slechts 36 vrijgestelden het bedrijf heb ben verlaten. Bij deze gegevens moet in aanmerking worden genomen dat circa 75 Vrijgestelden nog slechts nu en dan als remplacant optreden, of althans onregelmatig werken. Het aantal onbevoegden, waaronder degenen die zich al dan niet via onze cursussen, op de examens voorberei den, zomede degenen die wel reeds aan een gedeelte van het examen heb ben deelgenomen, doch nog geen di ploma hebben behaald, beliep per het einde van het cursusjaar ruim 300. Voor dit examen meldden zich in 1962 20 candidaten aan tegen 32 in 1961. Twee candidaten verschenen niet op het examen en van de reste rende 18 slaagden 13 candidaten. Vier candidaten slaagden slechts voor de helft van het examen en 1 candidaat werd volledig afgewezen. Vorenstaan de betekent dat 72% van de candida ten is geslaagd, hetgeen in vergelijking tot de 68% van 1961 dus een verbe tering betekent. Aan de andere kant blijft het onbevredigend dat, gelet op het grote aantal kleine bioscopen waar in met dit certificaat kan worden vol staan, het aantal candidaten steeds aan de lage kant is. Het aantal uitge reikte Praktijk Certificaten is thans gestegen tot 281terwijl volgens recen te tellingen nog slechts 183 houders van het Praktijk Certificaat in de prak tijk werkzaam zijn. Ook hier heeft dus een groot aantal bevoegden het be drijf verlaten.

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 99