televisie tot één per week en per net; deze uitzendingen zouden niet mogen geschie den op zaterdagen, zondagen en feestdagen. In de tweede motie beveelt het B.I.C. de nationale en internationale organisaties aan acties te beginnen ter verkrijging van de afschaffing van de uitzonderlijke fiscale lasten, die op het bioscoopbedrijf rusten. In de derde motie wordt tenslotte de wenselijkheid uitgesproken, dat de nationale televisieorganisaties in voldoende mate gebruik zullen maken van de diensten van de bestaande filmproduktie- bedrijven. In de vergadering van 22 mei kwam een voorstel in bespreking om over te gaan tot een internationale actie tegen de vermakelijkheidsbelasting. Instemming ont moette een plan om over te gaan tot de sluiting van alle Europese bioscooptheaters gedurende één dag en op dezelfde datum. In de laatste vergadering tenslotte heeft de voorzitter van het B.I.C, de heer Eitel Monaco een overzicht gegeven van de economische situatie van het bioscoop bedrijf in de wereld. In het Bondsorgaan is aan deze uiteenzetting uitvoerig aan dacht besteed. F.I.A.P.F De jaarlijkse ledenvergadering van de Fédération Internationale des Associations de Producteurs de Films werd op 20 november 1963 in Parijs gehouden en namens de Bond bijgewoond door de heer C. S. Roem. In deze vergadering kwam aller eerst aan de orde de benoeming van een nieuwe voorzitter, daar de nog pas kort in functie zijnde president, de heer Eric Johnston, in augustus van het verslagjaar is overleden. Tot zijn opvolger werd voor de duur van de zittingsperiode van de overleden president benoemd de heer Ralph Hetzel, die ook opvolger van wijlen de heer Johnston is bij de M.P.A.A. Tot secretaris-generaal was inmiddels benoemd de heer A. Brisson, als opvolger van de heer O. Düby, die zijn functie wegens verandering van werkzaamheden in het begin van het jaar heeft moeten neer leggen. Door deze mutaties in de leiding van de Federatie kon er in 1963 niet veel werk worden verzet en heeft men zich in feite bepaald tot het bijhouden van de lopende zaken. In de ledenvergadering kwam opnieuw het probleem van de inter nationale filmfestivals ter sprake, waarbij, toen wederom bleek dat een grondige aanpak van deze materie bijzonder moeilijk is, stemmen opgingen om deze aan gelegenheid dan maar liever aan het bedrijfsleven over te laten. Er werd tenslotte besloten, dat de festivalcommissie op basis van enige nieuwe directieven het pro- 20 bleem andermaal zal bezien en een nieuw festivalreglement zal ontwerpen. Er werd voorts besloten de financiële bijdragen van de aangesloten leden te hand haven op het peil van 1963 en om met het oog op de vermindering van inkomsten, die daar in feite het gevolg van is, een aantal tijdrovende en daardoor kostbare taken met betrekking tot het verzamelen van gegevens op het gebied van de inter nationale produktie en produktiefaciliteiten, af te stoten. In plaats daarvan zal de Federatie zich meer dan tot nu toe bezig gaan houden met praktische problemen op het gebied van de filmproduktie, waarmede de aangesloten leden te kampen hebben. F.I.A.D. In het verslagjaar heeft de Fédération Internationale des Associations de Distri buteurs de Films één algemene vergadering gehouden en wel op 22 april in

Jaarverslagen | 1963 | | pagina 20