Nieuwe zaken en Bedrijfsregister de heer D. J. van Leen, Wassenaar, en de leden van de Raad van Bereep, de heren M. Desmet, Eindhoven, W. F. Dubbeldeman, Amsterdam, B. W. G. van Royen, Amsterdam, A. F. Wolff, Utrecht, H. S. Boekman, Amsterdam, L. W. R. Meyer, Amsterdam en E. J. Verschueren, Hilversum, werden op 18 juni herbenoemd. In de vacature, die in de loop van het vorige jaar was ontstaan als gevolg van het feit, dat de heer J. L. Paerl om gezondheidsredenen al zijn functies in de organisatie had neergelegd, werd voorzien door benoeming van de heer J. P. M. A. Smulders, Amsterdam. Evenals voorgaande jaren was de heer J. G. J. Bosman secretaris. De loting op grond van artikel 12D van het Arbitrage Bondsreglement tot samen stelling van de Kamers vond op 9 juli ten overstaan van het Hoofdbestuur plaats met als resultaat: Eerste Kamer: W. F. Dubbeldeman, A. F. Wolff, leden-exploi- tanten, J. P. M. A. Smulders, E. J. Verschueren, leden-filmverhuurders. Tweede Kamer: M. Desmet, B. W. G. van Royen, leden-exploitanten, H. S. Boekman, L. W. R. Meyer, leden-filmverhuurders. In het verslagjaar werden twee hoger beroepen aanhangig gemaakt. Het ene betrof een geschil tussen een lid-filmverhuurder en een lid-exploitant, het andere een geschil tussen twee leden-filmverhuurders. De behandeling van dit laatste hoger beroep vond niet meer in het verslagjaar plaats. Het eerstgenoemde hoger beroep werd behandeld door de Eerste Kamer, onder voorzitterschap van de heer Uges. De Raad van Beroep bevestigde het vonnis van de Commissie van Geschillen, waarbij een bepaald bod van het lid-exploitant op een film van het lid-filmverhuur der redelijk was verklaard. Gemengde arbitrage De Gemengde Commissie van Geschillen was in 1963 als volgt samengesteld: M Samson, Rotterdam, Voorzitter; plaatsvervangend Voorzitter vacature; A. van Bloemendaal, Groningen en J. E. F. de Nijs, Breda, leden; J. van der Horst, Amsterdam en J. H. van Straten, Amsterdam, plaatsvervangende leden en H. W. Hagenberg, Secretaris. In het verslagjaar werden geen geschillen aanhangig gemaakt. Gemengde Raad van Beroep De samenstelling van de Gemengde Raad van Beroep was in 1963 evenals in de voorafgaande jaren: R. Uges, Rijnsaterwoude, Voorzitter, D. J. van Leen, Wasse naar, plaatsvervangend Voorzitter; W. F. Dubbeldeman, Amsterdam, B. W. G. van Royen, Amsterdam, J. Smit, Amsterdam, A. Turèl, Amsterdam, leden; M. Desmet, Eindhoven, J. Duits, Dordrecht, mr dr J. C. C. Haar, 's-Gravenhage, A. F. Wolff, Utrecht, plaatsvervangende leden en J. G. J. Bosman, Secretaris. In het verslagjaar werden bij de Gemengde Raad van Beroep geen hoger beroepen ingesteld. In de loop van het verslagjaar overleed na een langdurige ziekte de heer K. F. J. Wijsmuller. In de ontstane vacature van lid-filmverhuurder moest derhalve worden voorzien door benoeming van een nieuw lid. Eveneens moest de vacature van lid- filmverhuurder worden vervuld, die ontstaan was door het aftreden van de heer 27

Jaarverslagen | 1963 | | pagina 27